• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено Продавам SSD M.2 NVMe Toshiba 256GB

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Kajsibebraat

On your way to fame
1 април 2012
1,466
974
Продавам Toshiba KXG60ZNV256G, користено околу година дена.

Цена: 2000
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

Kajsibebraat

On your way to fame
1 април 2012
1,466
974
Мала корекција на цена,
1799 мкд.

Локација: Скопје

IMG_20201104_154259.jpg
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,215
10,147
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Гаранција има ли сеуште?
 

mkgunner

Gaining Experience
29 октомври 2008
333
280
Кичево
mkgunner's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 1600AF
Motherboard
MSI B450 Gaming Plus Max
Storage
Kingston UV500 240GB
PSU
Chieftec GPS-600A8
RAM
2x8Gb G.Skill Ripjaws F4-3200C16D-16GVGB
Video card
XFX RX570 4GB
Case
No name
Mouse
некаков Кинез
Keyboard
Delux K5108 (11 години, абер нема да рикне)
Audio
Panasonic SA-AK20 на AUX
Monitor
AOC 27V2Q
OS
Windows 10 Pro
Може информација за health status и колку GB се запишани на него досега?

never give up
 
  • Ја почнал/а темата
  • #7

Kajsibebraat

On your way to fame
1 април 2012
1,466
974
Може информација за health status и колку GB се запишани на него досега?

never give up
Моментално немам T5 штравцигер за да го отворам лаптопот, така што најрано викендов би можел да прикачам инфо.

Сега ако ти врши работа можам само да ти кажам дека е користено од октомври 2019 до сега скоро секој ден во главно за скролање на интернет и програмирање.
 

mkgunner

Gaining Experience
29 октомври 2008
333
280
Кичево
mkgunner's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 1600AF
Motherboard
MSI B450 Gaming Plus Max
Storage
Kingston UV500 240GB
PSU
Chieftec GPS-600A8
RAM
2x8Gb G.Skill Ripjaws F4-3200C16D-16GVGB
Video card
XFX RX570 4GB
Case
No name
Mouse
некаков Кинез
Keyboard
Delux K5108 (11 години, абер нема да рикне)
Audio
Panasonic SA-AK20 на AUX
Monitor
AOC 27V2Q
OS
Windows 10 Pro
Моментално немам T5 штравцигер за да го отворам лаптопот, така што најрано викендов би можел да прикачам инфо.

Сега ако ти врши работа можам само да ти кажам дека е користено од октомври 2019 до сега скоро секој ден во главно за скролање на интернет и програмирање.
Ако не ти е проблем кога ќе можеш кажи ми, не се брзам.

never give up
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,620
Мислења
821,821
Членови
28,267
Најнов член
Andrej98
На врв Дно