• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
    Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

    Со почит It.mk
  • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

продавам SSD kingston 2'5 A400 240GB

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

stefan

Gaining Experience
13 април 2007
374
150
Прилеп
Продавам SSD kingston 2'5 A400 240GB купен на 08.01.2021 од Анхоч.
Дискот оди со гаранција од 3 години. Користен е само 4 месеци на лаптоп за online настава.

Цена 1300 денари.

Телефон
078 375 674
Стефан

20210504_181625.jpg
 

rippermkd

Gaining Experience
11 јануари 2016
467
382
Bitola
rippermkd's setup  
Processor & Cooler
ryzen 7 2700 @4150MHz, custom EKWB / bykski watercooler
Motherboard
ASUS Crosshair hero VII
Storage
samsung 970evo 500gb; asgard NVME 1TB 4tb HDD
PSU
XFX pro 1000W
RAM
kingston savage @3200 cl13
Video card
ASUS ROG STRIX RX5700
Case
JNC nekoe Modirano do daske
Mouse
rapoo v320
Keyboard
motospeed GK89
Monitor
LG 27gl850
OS
win10
kupujem :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,009
Мислења
854,585
Членови
29,637
Најнов член
petarS10
На врв Дно