• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продавам SLA 3Д принтер

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Costigan_Jr

Unstoppable
5 јули 2013
2,848
3,930
Производ: Peopoly Moai 130 SLA 3Д принтер

Користен е во домашни услови и за не повеќе од 50 часа активно принтање.
Процесот на калибрација е направен и спремен е за користење.

Доаѓа комплет - со два садови за принтање(не FEP верзија), прорпратен прибор за употреба,
мемориска картичка и 500ml смола за принтање по избор - црна, сива и проѕирна.(имам поголема количина, доколку има интерес може да се доплати за повеќе. Цената ќе биде договорена дополнително)

View: https://www.youtube.com/watch?v=RyUYNDS8Tks

View: https://www.youtube.com/watch?v=OoVvQids1DA


Ова беше последниот принт што го направив, испринтан на среден квалитет.
20200425_193247.jpg
Ова е принтерот, користен во посебна просторија.
20200425_193757.jpg
(фолијата е за заштита на смолата од прашина)20200425_193837.jpg 500ml оригинална смола од производителот на принтерот
20200425_194020.jpg

Цена 850 евра (за кеш), 1000 евра за замена.
 
Последна промена:
  • Ја почнал/а темата
  • #2

Costigan_Jr

Unstoppable
5 јули 2013
2,848
3,930
Moжна е замена за компјутерски хардвер или друг вид на алат(машина) за работа.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,553
Мислења
820,396
Членови
28,214
Најнов член
vanadi
На врв Дно