1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продавам sff конфигурации Dell Optiplex 760

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од nikigo, 1 Април 2020.

Тагови:
 1. nikigo

  nikigo
  Gaining Experience

  274
  276
  6 Март 2013
  Машко
  Се продаваат две SFF конфигурации со лиценциран Windows:

  DELL OPTIPLEX 760
  INTEL CORE 2 DUO E7400
  3M Cache, 2.83 GHz, 1066 MHz FSB
  4 GB DDR2 800MHz (3GB DDR2 800Mhz)
  HDD 250 GB 7200 rpm
  Graphic INTEL GMA 4500HD
  Optical drive
  Display port, VGA, Parallel port, Serial port, 8USB ports, eSata...

  Цена - 2800 денари (4GB RAM) / 2500 денари (3GB RAM)
   
  На gocetan и Astro им се допаѓа ова.
 2. nikigo

  nikigo
  Gaining Experience

  274
  276
  6 Март 2013
  Машко
 3. nikigo

  nikigo
  Gaining Experience

  274
  276
  6 Март 2013
  Машко
  DELL OPTIPLEX 760 3gb ram - 2400ден
  DELL OPTIPLEX 760 4 gb ram - 2700 ден
  Двете за 4500 денари
   
 4. nikigo

  nikigo
  Gaining Experience

  274
  276
  6 Март 2013
  Машко
  Нови цени:
  1. 2200
  2. 2500
  Комплет за 4000денари
   
Слични теми
 1. Boldozer
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  515
 2. Mario.Bog
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  412
 3. Mario.Bog
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  606
 4. CyberTm
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  755
 5. Mario.Bog
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  134
Вчитување...

Сподели

Вчитување...