1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено Продавам Sapphire AMD R9 270 Dual-X 2GB графичка

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Winncoot, 26 Јуни 2019.

Тагови:
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Winncoot

  Winncoot
  Gaining Experience

  59
  81
  22 Јуни 2017
  Машко
  Youtube
  Графичката е користена само за гејминг.
  Купена е во 2015 и е користена до март 2019.
  Ги игра сите игри искочени до ден денес со помали сетинзи на графика. Е-спорт игрите ги тера без проблем (CS:GO,PUBG,Fortnite,LoL,Dota2 итн).

  Чувана е како очи, чистена е редовно. Нема никаква оштета или гребнатинка. Не е отварана ич. Тивка е и лади лако што треба.
  Користи 1х6pin.
  Ја продавам како што е купена, со сите аксесоари, кабли, мануалс итн. (И неважечки гарантен лист :D)

  Цена: 3000мкд
  (праќам по карго)
  ДМ


  B5FEA771-BD65-418D-847C-7AA844EEF75A.jpeg B7F3BDBC-C890-4F00-B909-7D8F559F1878.jpeg E6D085AE-79F1-4B2A-9C49-D585C99AD98B.jpeg 24083765-1248-4DD4-96F1-36124F9ABDC7.jpeg F1771FCC-EED3-4B39-916D-CB8491E590D8.jpeg 55EF9EA6-C6B7-4352-9F66-2D644E5FD236.jpeg 4CF22D5A-FEEF-40B1-BA6E-7AEA2EFFB3DA.jpeg
   
  Последна промена: 27 Јуни 2019
 2. Winncoot

  Winncoot
  Gaining Experience

  59
  81
  22 Јуни 2017
  Машко
  Youtube
 3. Winncoot

  Winncoot
  Gaining Experience

  59
  81
  22 Јуни 2017
  Машко
  Youtube
 4. Winncoot

  Winncoot
  Gaining Experience

  59
  81
  22 Јуни 2017
  Машко
  Youtube
 5. Winncoot

  Winncoot
  Gaining Experience

  59
  81
  22 Јуни 2017
  Машко
  Youtube
  2500мкд
  последна.
   
 6. Winncoot

  Winncoot
  Gaining Experience

  59
  81
  22 Јуни 2017
  Машко
  Youtube
  Резервирана.
   
 7. Winncoot

  Winncoot
  Gaining Experience

  59
  81
  22 Јуни 2017
  Машко
  Youtube
  Графичката е продадена.
  Клуч.
   
Слични теми
 1. vlatko175
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  620
 2. goranzoran
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  712
 3. Psycore

  Менувам Sapphire 280X Dual-X

  Psycore, 12 Јуни 2017, Во форумот: Продавам
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  771
 4. Goran27
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  897
 5. goranzoran
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  712
Вчитување...
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...