1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продавам Samsung S9+ Black SM-965F перфектен

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од DrMTR, 22 Јануари 2020.

 1. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,298
  6,418
  27 Март 2014
  Продавам перфектно сочуван (како од кутија буквално) Samsung S9+ модел SM-G965F Single Sim купен од Телеком со уште ~7 месеци преостаната гаранција. Отклучен на сите мрежи. Од прв ден со Spigen Thinfit 360 футрола и стакло платени 30евра ! Никогаш не сервисиран , не паѓан, без никаков "Burn In" по екранот или слично, фабричка состојба целосно пакување со кутија и сите додатоци ! Батерија на 91% или ~200 циклуси според SamInfo. 6/128гб модел. Цена: 310евра ! Заинтересирани ПП !

  * Слики од телефонот немам во моментов бидејки немам со што да го сликам истиот. Ке дополнам и слики само да го сликам со друг телефон.
   

  Прикачени датотеки:

  На Gaston, psyside, Speedster и уште 4 други им се допаѓа ова.
 2. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,298
  6,418
  27 Март 2014
  Резервиран до 27-ми !
   
 3. damil

  damil
  On your way to fame

  693
  683
  2 Јануари 2015
  Машко
  Футролата ја бива ли ? Сакам да си порачам иста.
   
 4. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,298
  6,418
  27 Март 2014
  Перфектна!
   
 5. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,298
  6,418
  27 Март 2014
  Апдејт: Телефонот се враќа на продажба! Додадени слики од истиот. Заинтересирани повелете ПП !
   

  Прикачени датотеки:

  Последна промена: 25 Јануари 2020
  На Jovan2389 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,298
  6,418
  27 Март 2014
Слични теми
 1. Speedster
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  918
 2. Necromancer
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  1,343
 3. spiritBreaker
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  816
 4. uwemi
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  624
 5. olikomerc
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  412
Вчитување...

Сподели

Вчитување...