1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка Продавам - Samsung S7 32GB Neverlock

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Costigan_Jr, 12 ноември 2018.

 1. VerifiedUsers Overlay
  Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,833
  3,948
  5 Јули 2013
  Samsung S7 32GB Black
  Отклучен на сите мрежи. Максимално зачуван, користен со заштитно стакло и маска.
  Во комплет се добиваат:
  -Безжичен полнач (Samsung)
  -Оtterbox defender (црна боја)
  -Spiegen Tough Armor (сива боја)
  -Една силиконска проѕирна маска, малку користена
  -Полнач оригинален со нов кабел
  -Заштитни стакла кои го прекриваат целиот екран(не се нешто посебно, се лепат по рабовите, има лепак, лесно се местат и вадат. Недостаток им е што тачот не е баш осетлив заради тој минимален воздухен простор што останува, бидејќи не се прилепува стаклото на екранот целосно, туку само на рабовите).
  -Слушалки
  -Кутија

  Да најдам со што да го сликам ќе ставам и фотографии. Целта ми е да го продадам поскоро бидејќи имам можност да купам Pixel-че по повластена цена од Ирска, преку пријател.

  Локација - Охрид.
  Подигнување - лично или преку познаник. По Карго нема смисла да се испраќа.

  Штом направам фотки ќе ставам. Битно - нема удари претрпено никакви. Го купив половен, претходно беше користен од @Горјан

  Референтни фотографии(не се од телефонот кој е предмет на продажба)
  samsung-galaxy-s7-black-onyx.jpg
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Bravo

  Bravo
  Gaining Experience

  207
  317
  12 Декември 2015
  Машко
  Цена иМбокс или ќе чекаш процена?
   
 3. VerifiedUsers Overlay
  Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,833
  3,948
  5 Јули 2013
  Не не не...за тебе во иМбокс сакаш да се достави известување дека темата има префикс "Проценка" или да бараме да го зголемат фонтот на префиксот? Секако сега кога веќе ќе прочиташ, теши се дека сум го додал откако ти ми посочи... иМбокс еден :D
   
 4. Bravo

  Bravo
  Gaining Experience

  207
  317
  12 Декември 2015
  Машко
  Добро де се зезам. Пиши коа ќе оформиш.
  Плус го глеам на апликација форумов и не ја забележав.
   
  На Costigan_Jr му/ѝ се допаѓа ова.
 5. VerifiedUsers Overlay
  Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,833
  3,948
  5 Јули 2013
  Ете
  Си реков да видам што цена на форумов ќе има, да не ставам пониска :D
   
 6. gamer-eddie

  gamer-eddie
  Practice makes perfect

  931
  1,521
  22 Април 2007
  Машко
  profesionalen ebi-veter
  250evriki
   
  На DaVoRkNe и Costigan_Jr им се допаѓа ова.
 7. Martin Arsov

  Martin Arsov
  Gaining Experience

  125
  78
  17 oктомври 2016
  Машко
  Според мене 250е за обичен С7 мислам дека се многу,толку па дури и поевтино може да се најде С7 едге. Моја проценка 200е
   
  На Скоти и Oktar им се допаѓа ова.
 8. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,486
  12,656
  2 Август 2012
  Машко
  Чукан удиран китиран фарбан ?
  Шофершајбна менувана? Жена го возела?
   
 9. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,320
  6,435
  27 Март 2014
  Јас продадов истотака отклучен S7 пред некој месец. Телефонот го купив нов и го користев година и 2 месеци. Го продадов за 13.000 денари. Твојот е веројатно постар од овој што јас го продадов, така да колку и да е здрав, 200 евра му е плафон цена што можеш да му ја земеш, ова наискрено. Мојот го дадов со неупотребувани слушалки и оригинален полнач и кабел.
   
  Jovan2389, DaVoRkNe и на Oktar им се допаѓа ова.
 10. VerifiedUsers Overlay
  Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,833
  3,948
  5 Јули 2013
  Ниту чукан ниту фарбан. Китиран не е воопшто, оригинална фарба е. Шофершајбната е фабричката, а жена го нема возено.
   
  На FLEGMA му/ѝ се допаѓа ова.
 11. VerifiedUsers Overlay
  Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,833
  3,948
  5 Јули 2013
  Благодарам на сите за проценките.

  Со оглед на тоа што никој не ги зеде додатоците во проценката, го ставам на продажба за 15000 денари.
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 12. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,814
  3,979
  1 Септември 2011
  Машко
  Извинете што сега давам проценка,но испод 13к ја не би го продал,телефонот е сеуште но1 :)

  Испратено од SM-G955F преку IT.mk форум апликација
   
  На Costigan_Jr му/ѝ се допаѓа ова.
 13. VerifiedUsers Overlay
  Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,833
  3,948
  5 Јули 2013
  Заборавив да спомнам - може замена за нешто од типот на конзола, или бесна графичка со моја доплата. :noonecare:
   
Слични теми
 1. brasica
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  734
Вчитување...

Сподели

Вчитување...