1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка Продавам Samsung Note 4

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Skorp, 26 Јануари 2019.

Тагови:
 1. Skorp

  Skorp
  Gaining Experience

  340
  261
  25 Август 2016
  Машко
  Продавам Samsung Galaxy Note 4 - Charcoal Black, Exynos верзија. Променета батерија (оригинал), одлично сочуван и доаѓа со оригиналата кутија.


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На DedoMraz му/ѝ се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,380
  3,701
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  100e
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 3. VerifiedUsers Overlay
  psyside

  psyside
  Rising Star

  26,012
  26,723
  4 Септември 2008
  9k
   
  На DedoMraz и Skorp им се допаѓа ова.
 4. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,809
  3,974
  1 Септември 2011
  Машко
  Каки црни 9к,во Мобеликс е 90 евра.Така да макс 100 евра.

  Испратено од FIG-LX1 преку IT.mk форум апликација
   
 5. VerifiedUsers Overlay
  Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,832
  3,948
  5 Јули 2013
  Во случај да нема проблем со фокусирањето на камерата и батеријата да си ја троши нормално 9000 денари.

  Note 4 има со две различни камери. Сo SONY и со SAMSUNG чип. Со SONY знаат да зезаат и да не можи се фокусира камерата. Иначе кога ќе се фокусира си вади одлични фотки, истата камера со S6 ја има.
   
  На DedoMraz му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Skorp

  Skorp
  Gaining Experience

  340
  261
  25 Август 2016
  Машко
  Ни таму ни ваму, нека иде за 8к

  [​IMG]
   
  На milos625 и DedoMraz им се допаѓа ова.
 7. Skorp

  Skorp
  Gaining Experience

  340
  261
  25 Август 2016
  Машко
  Нема ни еден од проблемите кој што ги кажа.
  Самсунг isocell е камерата.
  [​IMG]
   
  На DedoMraz и Costigan_Jr им се допаѓа ова.
 8. VerifiedUsers Overlay
  psyside

  psyside
  Rising Star

  26,012
  26,723
  4 Септември 2008
  Поздрави ги од мене.
   
  Speedster, Skorp и на DedoMraz им се допаѓа ова.
 9. VerifiedUsers Overlay
  Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,832
  3,948
  5 Јули 2013

  Во ред е, затоа и напишав дека серијата со SONY чип го има тој проблем. За Samsung чипот знам дека е ставен како замена за SONY-то токму заради тој проблем(веројатно).

  Во тој случај, ако батеријата се однесува нормално, не гледам причина да се продаде телефонот под 9000 денари.

  едит- сега видов дека си ставил 8000 денари, така да, тоа би била цена за брза продажба.
   
  Skorp, psyside и на DedoMraz им се допаѓа ова.
 10. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,809
  3,974
  1 Септември 2011
  Машко
  Пиши име и презиме,за да ги поздравам :)

  Испратено од FIG-LX1 преку IT.mk форум апликација
   
  На Вајкинг и Avid им се допаѓа ова.
 11. Skorp

  Skorp
  Gaining Experience

  340
  261
  25 Август 2016
  Машко
 12. Skorp

  Skorp
  Gaining Experience

  340
  261
  25 Август 2016
  Машко
 13. Skorp

  Skorp
  Gaining Experience

  340
  261
  25 Август 2016
  Машко
 14. Skorp

  Skorp
  Gaining Experience

  340
  261
  25 Август 2016
  Машко
 15. Skorp

  Skorp
  Gaining Experience

  340
  261
  25 Август 2016
  Машко
 16. Skorp

  Skorp
  Gaining Experience

  340
  261
  25 Август 2016
  Машко
 17. Skorp

  Skorp
  Gaining Experience

  340
  261
  25 Август 2016
  Машко
 18. Skorp

  Skorp
  Gaining Experience

  340
  261
  25 Август 2016
  Машко
 19. Skorp

  Skorp
  Gaining Experience

  340
  261
  25 Август 2016
  Машко
 20. Skorp

  Skorp
  Gaining Experience

  340
  261
  25 Август 2016
  Машко
 21. Skorp

  Skorp
  Gaining Experience

  340
  261
  25 Август 2016
  Машко
  7000 ден. Ова е последна цена и ако не се продаде, се трга од продажба.
   
 22. Skorp

  Skorp
  Gaining Experience

  340
  261
  25 Август 2016
  Машко
 23. Skorp

  Skorp
  Gaining Experience

  340
  261
  25 Август 2016
  Машко
 24. Skorp

  Skorp
  Gaining Experience

  340
  261
  25 Август 2016
  Машко
  Може клуч. Продаден е надвор од форум.
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 25. mdeni

  mdeni
  Unstoppable

  3,437
  3,161
  24 Септември 2012
  Ќути се спаси!!!
   
  DaVoRkNe, crash и на Skorp им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. Necromancer
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  1,343
Вчитување...

Сподели

Вчитување...