• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
  Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

  Со почит It.mk
 • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проценка Продавам Ryzen конфигурација

 • Ја почнал/а темата
 • #1

Necromancer

Unbeatable
24 февруари 2012
3,464
4,099
Скопје
Ќе замолам за една проценка на конфигурацијата, па потоа и за продажба.

MB: Gigabyte A320M-S2H - гаранција 3 год.
CPU: AMD Ryzen 5 1600AF - гаранција 2 год.
RAM: 8 GB DDR4 2400MHz
GPU: XFX RX580 4GB – гаранција 1 месец
SSD: NVME Toshiba 256 GB
CPU cooler: Deepcool Gammaxx 300B
PSU: 500W Deepcool DN 500 - гаранција до окт. 2022
Case: Micro ATX Deepcool MATREXX 30

PC_1.jpg PC_2.jpg PC_3.jpg PC_4.jpg

Благодарам.
 

goce03

Practice makes perfect
20 јануари 2015
1,076
1,838
Skopje
goce03's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-10500
Motherboard
Gigabyte H81M-DS2
Storage
SSD Kingston NVMe A2000 1TB /HDD Toshiba P300 2 TB
PSU
Cooler Master MWE 600W White
RAM
2x8 DDR4 Kingston HyperX Predator
Case
CoolerMaster Case K350
Monitor
Philips 226V4LAB
OS
Win 7 64 bit
MB: Gigabyte A320M-S2H - гаранција 3 год. - 2.400 ден.
CPU: AMD Ryzen 5 1600AF - гаранција 2 год. -6.000 ден.
RAM: 8 GB DDR4 2400MHz - 1.800 ден.
GPU: XFX RX580 4GB – гаранција 1 месец -XXXXX ден.
SSD: NVME Toshiba 256 GB - 1.500 ден.
CPU cooler: Deepcool Gammaxx 300B- 800 ден.
PSU: 500W Deepcool DN 500 - гаранција до окт. 2022 -2.000 ден.
Case: Micro ATX Deepcool MATREXX 30 -1.000 ден.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #3

Necromancer

Unbeatable
24 февруари 2012
3,464
4,099
Скопје
Благодарам за проценката @goce03, и јас сум тука некаде со проценката.

Фиксна цена за продажба комплет 25.000 ден.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,720
Мислења
856,043
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно