Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Продавам Ryzen 7 3800X

Статус
Затворена за нови мислења.

Rikimaru

Даскал
26 март 2016
3.142
5.146
Битола
Rikimaru додаде нов оглас:

Продавам Ryzen 7 3800X - 9 ден.

Се продава процесор Ryzen 7 3800X Box (БЕЗ КУЛЕРОТ, не ладеше како што треба го дадов).

Цена: 9,500 ден.

Одлично зачуван. Сѐ функционира прописно и доаѓа во оригинал пакување.

Моментално во Сетек кошта 20,000 но го нема на залиха.

Поздрав, фала.

Погледнете го атачментот 121066

Видете го целиот оглас...
 

Zabegann

Gaining Experience
19 јануари 2015
56
57
Zabegann's setup  
Processor & Cooler
AMD FX 8350 & ICE BLADE 200M
Motherboard
Gigabyte GA-970A-DS3P
Storage
Kingston SSD 2.5" HyperX Fury Series 120GB
PSU
Cooler Master RS700-ACAB-D3
RAM
Kingston DDR3 8GB 2400MHz (2x4) HyperX Beast
Video card
SAPPHIRE Vapor-X R9 280X 3G D5
Case
Од вториот компјутер бајѓи старо
Mouse
A4TECH (N-600X)Padless Mouse
Keyboard
Најевтината
Audio
On board
Monitor
ACER B243W
OS
Windows 7 Ultimate x64
Druze nesto greska da ne si?
 

Zabegann

Gaining Experience
19 јануари 2015
56
57
Zabegann's setup  
Processor & Cooler
AMD FX 8350 & ICE BLADE 200M
Motherboard
Gigabyte GA-970A-DS3P
Storage
Kingston SSD 2.5" HyperX Fury Series 120GB
PSU
Cooler Master RS700-ACAB-D3
RAM
Kingston DDR3 8GB 2400MHz (2x4) HyperX Beast
Video card
SAPPHIRE Vapor-X R9 280X 3G D5
Case
Од вториот компјутер бајѓи старо
Mouse
A4TECH (N-600X)Padless Mouse
Keyboard
Најевтината
Audio
On board
Monitor
ACER B243W
OS
Windows 7 Ultimate x64
Mislev na cenata od Setek, go ima i na drugi mesta i toa na zaliha so druga cena
 

Rikimaru

Даскал
26 март 2016
3.142
5.146
Битола
Побарав оригинално јас проценка за процесорот другари, добив 12.000 ден. Го паднав на 9.500. Ако не е реална, слободно споделете, ќе се адаптира проценката. Поздрав.
 

Rikimaru

Даскал
26 март 2016
3.142
5.146
Битола
Добра си е цената. Лошо е тоа што само процесор шиткаш, додади и некоја матична плус за побрзо да се шитне.
Заедно беа, немаше заинтересираност, па заминаа матичната и меморијата на друго место. :/
 

Rejzerot

On your way to fame
19 мај 2022
558
950
Скопје
Побарав оригинално јас проценка за процесорот другари, добив 12.000 ден. Го паднав на 9.500. Ако не е реална, слободно споделете, ќе се адаптира проценката. Поздрав.
Цената е коректна и реална,така да се надевам брзо ке се продаде.
 

Vlad944

Practice makes perfect
3 март 2015
549
1.303
Битола
Цената е формирана веќе незнам зошто уште се замарате со нејзе
Сакаат да лапнат добро делче за безпари,а онде измислуваа топла вода на темата i7 4790k и како истиот требало да се продај за 5000
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.089
Мислења
955.141
Членови
34.493
Огласи
2.303
Најнов член
tonipeder
На врв Дно