Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Продадено Продавам Ryzen 3700X

Статус
Затворена за нови мислења.

Gaston

Unstoppable
9 февруари 2011
1.699
3.114
Gaston's setup  
Audio
AR
Gaston додаде нов оглас:

Продавам Ryzen 3700X - 8.000 ден.

Како што гласи насловот - Продавам Ryzen 3700X.
Купен од Сет, гаранција помината.

Процесорот е бокс, но без кулер, кулерот отиде уште кога го купив.

Локација Скопје. Карго ве молам не.

Цена: 8000 денари

Погледнете го атачментот 120800 Погледнете го атачментот 120801

Видете го целиот оглас...
 

rippermkd

Gaining Experience
11 јануари 2016
490
373
Bitola
rippermkd's setup  
Processor & Cooler
ryzen 7 2700 @4150MHz, custom EKWB / bykski watercooler
Motherboard
ASUS Crosshair hero VII
Storage
samsung 970evo 500gb; asgard NVME 1TB 4tb HDD
PSU
XFX pro 1000W
RAM
kingston savage @3200 cl13
Video card
ASUS ROG STRIX RX5700
Case
JNC nekoe Modirano do daske
Mouse
rapoo v320
Keyboard
motospeed GK89
Monitor
LG 27gl850
OS
win10
kargo te molime da :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн администрација

Статистика

Теми
46.042
Мислења
954.443
Членови
34.468
Огласи
2.271
Најнов член
idriz
На врв Дно