• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продавам rx 570/580 4gb Ригови

  • Ја почнал/а темата
  • #1

no_retreat

Gaining Experience
22 јануари 2011
88
90
Се продаваат 2 комплетни рига со Rx 570/580 4gb

Еден риг со Sapphire другиот со Asus Mining Edition.

двата рига се комплетни
6 графички
1 матична mining edition
1 плчка рам 8гб
1 процесор i3 6/7 генерација,
1 кулер на процесор
2 напојувања 750W 80+ bronze/silver Cooler Master.
6 рејзери
1 USB 3.2
мрежен кабел
Дрвена конструкција (да се избегне електрицитет)
продужетоци за PCI-E express каблите, за да може да ги разделите графичките.
Редовно чистени и менувана паста, кулери феноменални ниту еден кулер не клацка ниту тропа.

риговите работат безпрекорно! чувани се во дневна соба, константно на клима, работени на нормални температури, ниту паѓаат ниту загреваат карти, нема никаква маана!

Може и моја инсталација кај вас дома безплатно.

Цена на 1 риг 1650 евра, цена ако ги земете двата 3200 евра.
Цените се фиксни.

Може и замена за автомобил над 2007 година со моја или ваша доплата
 

Атачменти

  • Ја почнал/а темата
  • #4

no_retreat

Gaining Experience
22 јануари 2011
88
90
Бумп
1600 евра за еден или 3150 за двата
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

no_retreat

Gaining Experience
22 јануари 2011
88
90
Sapphire ригот е продаден, останат е уште Asus ригот, цената останува иста 1600евра
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,062
Мислења
861,289
Членови
29,919
Најнов член
ile009
На врв Дно