1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продавам разни ствари

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Gaston, 2 Мај 2020.

 1. Gaston

  Gaston
  Unstoppable

  1,464
  2,676
  9 Февруари 2011
  На продажба следните ствари:

  Sony PSP 3004 - 3000 ден. (со 4GB Sony Pro Duo мемориска, состојба одлична, пуњач оригинален, плус футрола)
  20200502_131730_resize.jpg

  Пуњач смарт HP 90W - 1500 ден. (за дома, кола, авион - со избор за полнење или заобиколување на батеријата за штедење на циклуси, користен 10-тина пати)
  20200502_162113_resize.jpg 61YLKUHDySL._AC_SL1008_.jpg

  Идиотче Sony DSC HX7v - 1800 ден. (многу малку користено, со мемориска Sandisk 16GB и оригинална футрола, пуњач оригинален)
  20200502_162314_resize.jpg

  Samsung A5 2017 - 1500 ден. (скршен екран, иначе се работи)
  Samsung J5 2016 - 2000 ден. (се ок, работи само на на Т-Мобиле)
  Microsoft Lumia 640 - 1000 ден. (се ок, работи само на на Т-Мобиле)
  Google Nexus 5 - 500 ден. (лоша состојба, лоша батерија, инаку се работи)
  За телефоните ме мрзи да барам кутии, можда се и фрлени, доаѓаат без пуњач, само телефон. Сите телефони ако ги земе еден човек може за 3000 денари.
  20200502_142946_resize.jpg 20200502_142958_resize.jpg

  XBOX 360 controler - 600 ден. (се ок, нови гумици на тамбстиковите, без PC рисивер)
  20200502_160717_resize.jpg

  SODIMM DDR1 RAM 1GB+512MB - 500 ден. (цената е за двата стика заедно)
  20200502_142419_resize.jpg
  ----------------------------
  Вкупна цена за сите ствари 12400 денари, ако некој земе се, цена за топтан 9000 денари.
  Локација: Скопје, нас. Аеродром. Ради ситуацијава ве молам да избегнеме пошти ако е можно.
  --- Споени мислења, 2 Мај 2020 ---
  Мали корекции, ми истече времето за преправки:
  Горе не е Ј6 2016, туку Ј5 2016.
  Тој телефон и Lumia 640 мислам дека се заклучени на Т-Мобиле.
   
  Последна промена: 2 Мај 2020
  На Fatal1ty_, Speedster, omegaRED и уште 4 други им се допаѓа ова.
 2. Gaston

  Gaston
  Unstoppable

  1,464
  2,676
  9 Февруари 2011
  Нешто продадено, нешто нови цени:

  Smart Пуњач HP 90W - 1200 ден. (за дома, кола, авион - со избор за полнење или заобиколување на батеријата за штедење на циклуси, користен 10-тина пати)

  Идиотче Sony DSC HX7v - 1500 ден. (многу малку користено, со мемориска Sandisk 16GB и оригинална футрола, пуњач оригинален)

  Samsung A5 2017 - 1200 ден. (скршен екран, иначе се работи)
  Samsung J5 2016 - 1800 ден. (се ок, работи само на на Т-Мобиле)
  Microsoft Lumia 640 - 600 ден. (се ок, работи само на на Т-Мобиле)
  За телефоните ме мрзи да барам кутии, можда се и фрлени, доаѓаат без пуњач, само телефон. Сите телефони ако ги земе еден човек може за 2800 денари.

  SODIMM DDR1 RAM 1GB+512MB - 500 ден. (цената е за двата стика заедно)

  ----------------------------

  Локација: Скопје, нас. Аеродром. Ради ситуацијава ве молам да избегнеме пошти ако е можно.
   
 3. Gaston

  Gaston
  Unstoppable

  1,464
  2,676
  9 Февруари 2011
  Нешто продадено, нови намалени цени:

  Smart Пуњач HP 90W - 1000 ден. (за дома, кола, авион - со избор за полнење или заобиколување на батеријата за штедење на циклуси, користен 10-тина пати)

  резервиран: Microsoft Lumia 640 - 500 ден. (се ок, работи само на на Т-Мобиле, само телефон)

  SODIMM DDR1 RAM 1GB+512MB - 500 ден. (цената е за двата стика заедно)

  ----------------------------

  Локација: Скопје, нас. Аеродром или Центар преку ден. Ради ситуацијава ве молам да избегнеме пошти ако е можно.
   
  Последна промена: 14 Мај 2020
 4. Gaston

  Gaston
  Unstoppable

  1,464
  2,676
  9 Февруари 2011
  Smart Пуњач HP 90W - 800 ден. (за дома, кола, авион - со избор за полнење или заобиколување на батеријата за штедење на циклуси, користен 10-тина пати)
   
  На dzunko му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. Pane24
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  594
 2. dino
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  926
 3. DemoUser
  Одговори:
  14
  Прегледи:
  2,689
 4. it_boy
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  805
 5. Uber-
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  1,680
Вчитување...

Сподели

Вчитување...