1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продавам разни ситници

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од DemoUser, 27 Март 2019.

 1. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  794
  718
  27 Април 2010
  Машко
  Продавам разни ситници кои функционираат тотално без никаков проблем.

  Кулерите се купени пред 5 дена и извадени од моето кукиште доказ имам белешка тој што е заинтересиран за нив.

  Угреен усб екстерни картици за звук и едниот доаѓа како хуб со 3 усб порти од кое едното е користено 2 недели , а другото си седи така во кутија, но секако и двете работат и нема никаква мана или гребаници по нив.

  USB WIFI стикот од асус има преостаната гаранција уште 2 или 3 месеци, а не е користен ич бидејќи беше купен и наменет стрикно за дримбоксовите бидејќи има специфичен чип на него кој опенпли софтверот одма ги чита драјверите.

  Папка за цдиња ако некој користи сеуште,усб стик 64мб помеѓу првите усбиња старо е сигурно 12 години али работи без мана иде со цдто негово,усб екстендер кабелче од логитеч и други ситници.

  Дисплеј порт то мини дисплеј порт кабел, Дисплеј порт то usb-c ,и адаптерче USB-C то USB.

  Воедно незнам дали на некој би му се нашле ТЕМ Чатеш словенски шуко штекери и утикачи кои работат без никаков проблем јас ги менувам мојте да бидат модуларни секаде и мат боја.

  И лопови 2 комада од 1 штек 2 да напраивите и од 1 штек 3 да направите.

  Цена за се комплет 5000 илјади денари и не е фиксна и водено морам да пишам цена иначе ќе пишуваше цена по договор така да сите кои се заинтересирани нека ми пишат приватна порака и ќе се договориме поштено и културно.Сите кои се заинтересирани да купат било што можат да дадат понуда т.е цена за колку пари би сакале да купат било што од горенаведените работи.

  По карго праќам стрикно ако се најде купец се комплет да купи од еднаш иначе на парчиња и делење стрикно само купци од скопје и кој сака после нека препраќа каде сака.


  Ф1.jpg Ф2.jpg Ф3.jpg Ф4.jpg Ф5.jpg


  Контакт/Вибер : +38975651213
  Зоки
   
 2. VerifiedUsers Overlay
  gokica

  gokica
  Модератор

  8,389
  10,193
  13 Јуни 2009
  Зоки пиши реална цена за се или уште подобро поединечно. Не е фер „колку да има цена“.
   
  На TylerMkD му/ѝ се допаѓа ова.
 3. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  794
  718
  27 Април 2010
  Машко
  Друже капетане @gokica цена има пишано 5000 денари се комплет ако си за бујрум купи се ќе ми помогнеш одма да се отарасам таман ги спакував се во кутија една.Другиот текст е додаден за тие што знам веќе дека ќе се ценкаат да не се двоумат слободно нека си пишат бидејќи јас не се лутам кога се ценкам.
   
  Последна промена: 27 Март 2019
 4. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  794
  718
  27 Април 2010
  Машко
  3те 120мм кулера се продадени останат 140мм = цена за него 600 денари.
   
 5. VerifiedUsers Overlay
  gokica

  gokica
  Модератор

  8,389
  10,193
  13 Јуни 2009
  Најмногу нервира кога некој се обидува да се прави многу паметен. Многу љубезно те замолив. Ама изгледа сакаш да продолжиш да продаваш на реклама5.
   
  На NikacXMKD, SaleSk, HardCorec и уште 3 други им се допаѓа ова.
 6. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  794
  718
  27 Април 2010
  Машко
  Цени :

  Кулер 140мм = 600 денари фиксно

  ASUS ВИФИ УСБ СТИК = 500 денари фиксно

  Угреен усб екстерни картици за звук и едниот доаѓа како хуб со 3 усб порти = 1000 денари

  Папка за цдиња ако некој користи сеуште,усб стик 64мб помеѓу првите усбиња старо е сигурно 12 години али работи без мана иде со цдто негово,усб екстендер кабелче од логитеч и други ситници = 200 денари

  Дисплеј порт то мини дисплеј порт кабел, и Дисплеј порт то usb-c ,и адаптерче USB-C то USB. = 1000 денари

  Воедно незнам дали на некој би му се нашле ТЕМ Чатеш словенски шуко штекери и утикачи кои работат без никаков проблем јас ги менувам мојте да бидат модуларни секаде и мат боја = 300 денари фиксно

  И лопови 2 комада од 1 штек 2 да напраивите и од 1 штек 3 да направите = 200 денари фиксно.

  Повеќе инфо приватна порака.
   
  На 123456 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  794
  718
  27 Април 2010
  Машко
  Ако на некој му се прескапи цените слободно може да си даде понуда за што е заинтересиран да купи али стрикно за 2 работи или повеќе.
   
 8. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  794
  718
  27 Април 2010
  Машко
  Додавам продолжен кабел 1000 денари фиксно !

  K3.jpg K2.jpg
   
  На Speedster му/ѝ се допаѓа ова.
 9. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  794
  718
  27 Април 2010
  Машко
  Бумп : Тука може да купите со BitCoin
   
 10. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  794
  718
  27 Април 2010
  Машко
  Бумп : Тука може да купите со BitCoin
   
 11. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  794
  718
  27 Април 2010
  Машко
  Бумп : Тука може да купите со BitCoin

  Водено ако цените ви се прескапи понудете цени во приватна порака кога би купиле повеќе работи од еднаш или пак се комплет.

  Што e останато и водено слики од уредите имате во првиот пост :

  Угреен усб екстерни картици за звук и едниот доаѓа како хуб со 3 усб порти од кое едното е користено 2 недели , а другото си седи така во кутија, но секако и двете работат и нема никаква мана или гребаници по нив.

  USB WIFI стикот од асус има преостаната гаранција уште 2 или 3 месеци, а не е користен ич бидејќи беше купен и наменет стрикно за дримбоксовите бидејќи има специфичен чип на него кој опенпли софтверот одма ги чита драјверите.

  Папка за цдиња ако некој користи сеуште,усб стик 64мб помеѓу првите усбиња старо е сигурно 12 години али работи без мана иде со цдто негово,усб екстендер кабелче од логитеч и други ситници.

  Дисплеј порт то мини дисплеј порт кабел, Дисплеј порт то usb-c ,и адаптерче USB-C то USB.

  Воедно незнам дали на некој би му се нашле ТЕМ Чатеш словенски шуко штекери и утикачи кои работат без никаков проблем јас ги менувам мојте да бидат модуларни секаде и мат боја.

  И лопови 2 комада од 1 штек 2 да напраивите и од 1 штек 3 да направите.

  ASUS ВИФИ УСБ СТИК = 500 денари фиксно

  Продолжен кабел :

  Продавам разни ситници
   
  Последна промена: 23 Јуни 2019
 12. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  794
  718
  27 Април 2010
  Машко
  Продолжниот кабел и лоповите 2 комада од 1 штек 2 да напраивите и од 1 штек 3 да направите продадени @gOJDO
   
 13. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  794
  718
  27 Април 2010
  Машко
  Останати ситници за продавање :

  ASUS ВИФИ УСБ СТИК = 500 денари фиксно

  Угреен усб екстерни картици за звук, a едниот доаѓа како хуб со 3 усб порти = 1000 денари за двете усб звучни картици

  Папка за цдиња ако некој користи сеуште,усб стик 64мб помеѓу првите усбиња старо е сигурно 12 години али работи без мана иде со цдто негово,усб екстендер кабелче од логитеч и други ситници = 200 денари

  Дисплеј порт то мини дисплеј порт кабел, и Дисплеј порт то usb-c ,и адаптерче USB-C то USB. = 1200 денари
   
 14. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  794
  718
  27 Април 2010
  Машко
 15. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  794
  718
  27 Април 2010
  Машко
  Останати ситници за продавање :

  ASUS ВИФИ УСБ СТИК = 500 денари фиксно

  Угреен усб екстерни картици за звук, a едниот доаѓа како хуб со 3 усб порти = 1000 денари за двете усб звучни картици

  Папка за цдиња ако некој користи сеуште,усб стик 64мб помеѓу првите усбиња старо е сигурно 12 години али работи без мана иде со цдто негово,усб екстендер кабелче од логитеч и други ситници = 200 денари

  Дисплеј порт то мини дисплеј порт кабел, и Дисплеј порт то usb-c ,и адаптерче USB-C то USB. = 1200 денари

  Тука можете да купите со биткоин.

  Цена за се комплет 2500 денари.

  Ако мислите дека ви е скапа и оваа цена слободно пишете во приватна порака цена која ја нудите али стрикно се комплет да се земете.
   
 16. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  794
  718
  27 Април 2010
  Машко
 17. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  794
  718
  27 Април 2010
  Машко
 18. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  794
  718
  27 Април 2010
  Машко
  Останати ситници за продавање :

  ASUS ВИФИ УСБ СТИК = 500 денари фиксно

  Угреен усб екстерни картици за звук, a едниот доаѓа како хуб со 3 усб порти = 1000 денари за двете усб звучни картици

  Папка за цдиња ако некој користи сеуште,усб стик 64мб помеѓу првите усбиња старо е сигурно 12 години али работи без мана иде со цдто негово,усб екстендер кабелче од логитеч и други ситници = 200 денари

  Дисплеј порт то мини дисплеј порт кабел и адаптерче USB-C то USB. = 900 денари

  Тука можете да купите со биткоин.

  Ако мислите дека ви е скапа и оваа цена слободно пишете во приватна порака цена која ја нудите али стрикно се комплет да се земете.
   
 19. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  794
  718
  27 Април 2010
  Машко
 20. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  794
  718
  27 Април 2010
  Машко
Слични теми
 1. psyside
  Одговори:
  123
  Прегледи:
  10,371
 2. Gucci
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  1,460
 3. Pane24
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  542
 4. DemoUser
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  1,068
 5. dino
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  859
Вчитување...

Сподели

Вчитување...