1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продавам разни делови

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од dino, 24 Јуни 2018.

 1. dino

  dino
  Gaining Experience

  414
  103
  5 Јули 2009
  Бидејќи се подновив со конфигурација старото иде на продажба:

  CPU Phenom II X4 955 - 1500 ден.
  Motherboard Gigabyte 970A-DS3P - 1300 ден.
  Memory PQI 4gb DDR3 1333mhz - 1000 ден.
  Memory Kingston 4gb DDR3 1600mhz - 1000 ден.
  Wireless N 300Mbps PCI/PCI Express Adapter TL-WN951N - 800 ден.

  Деловите немаат гаранција и сите се функционални.
   
 2. dino

  dino
  Gaining Experience

  414
  103
  5 Јули 2009
  Матичната е резервирана.
  Кингстонот резербиран

  Sent from my SM-G930F using Tapatalk
   
  Последна промена: 24 Јуни 2018
 3. dino

  dino
  Gaining Experience

  414
  103
  5 Јули 2009
  CPU Phenom II X4 955 - 1500 ден. - Резервиран
  Motherboard Gigabyte 970A-DS3P - 1300 ден. - Резервирана
  Memory PQI 4gb DDR3 1333mhz - 1000 ден.
  Memory Kingston 4gb DDR3 1600mhz - 1000 ден. - Продадено
  Wireless N 300Mbps PCI/PCI Express Adapter TL-WN951N - 800 ден.
   
 4. dino

  dino
  Gaining Experience

  414
  103
  5 Јули 2009
  CPU Phenom II X4 955 - 1500 ден. - Продадено
  Motherboard Gigabyte 970A-DS3P - 1300 ден. - Продадено
  Memory PQI 4gb DDR3 1333mhz - 1000 ден. - Резервирано
  Memory Kingston 4gb DDR3 1600mhz - 1000 ден. - Продадено
  Wireless N 300Mbps PCI/PCI Express Adapter TL-WN951N - 800 ден.

  Ајде људи уште вајрлес картицата :)
   
 5. dino

  dino
  Gaining Experience

  414
  103
  5 Јули 2009
  CPU Phenom II X4 955 - 1500 ден. - Продадено
  Motherboard Gigabyte 970A-DS3P - 1300 ден. - Продадено
  Memory PQI 4gb DDR3 1333mhz - 1000 ден. - Продадено
  Memory Kingston 4gb DDR3 1600mhz - 1000 ден. - Продадено

  Wireless N 300Mbps PCI/PCI Express Adapter TL-WN951N - 800 -> 700 ден
   

Сподели

Вчитување...