1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продавам разни делови и сетови

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Uber-, 4 Јануари 2020.

 1. Uber-

  Uber-
  Gaining Experience

  157
  144
  23 Август 2017
  Машко
  Занаетчија
  Ги продавам следниве сетови и компоненти:

  1. Матична Gigabyte H81 + Celeron G1840 - 2300 денари

  2. Матична Asrock H81 Pro BTC + Celeron G1820 - 2500 денари

  3. Матична MSI z97 PC mate + Celeron G1820 - 3000 денари

  4. Матична Asus P8H61M-LX3 + i3 2100 - 3300 денари
  Опција: Матична Asus P8H61M-LX3 + i5 3330 - 4300 денари

  5. Графичка Gigabyte GT730 2GB - 1500 денари

  6. Куќиште Sama Yuhui со 3 Xigmatec RGB вентилатори - 3200 денари
   
  Последна промена: 4 Јануари 2020
  На outsider му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Uber-

  Uber-
  Gaining Experience

  157
  144
  23 Август 2017
  Машко
  Занаетчија
 3. Uber-

  Uber-
  Gaining Experience

  157
  144
  23 Август 2017
  Машко
  Занаетчија
  Ажурна листа:
  1. Матична Gigabyte H81 + Celeron G1840 - 2300 денари

  2. Матична Asrock H81 Pro BTC + Celeron G1820 - 2500 денари

  3. Матична Asus P8H61M-LX3 + i3 2100 - 3300 денари

  4. Графичка Gigabyte GT730 2GB - 1500 денари

  5. Куќиште Sama Yuhui со 3 Xigmatec RGB вентилатори - 3200 денари

  6. AMD FX 4100 CPU - 1500 денари

  7. i3 4160t CPU - 1800 денари- може да се комбинира со H81 плочите од погоре.

  8. Celeron G1820 - 700 денари
   
  Последна промена: 14 Јануари 2020
 4. Uber-

  Uber-
  Gaining Experience

  157
  144
  23 Август 2017
  Машко
  Занаетчија
  На продажба:

  1. Графичка Gigabyte GT730 2GB - 1300 денари

  2. Куќиште Sama Yuhui со 3 Xigmatec RGB вентилатори - 3000 денари

  3. AMD FX 4100 CPU - 1300 денари

  4. Celeron G1820 - 600 денари, два за
  1000 денари

  5. i3 2100 - 1000 денари

  6. i3 3220 - 1200 денари

  7. i3 3210 - 1200 денари
   
 5. VerifiedUsers Overlay
  HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,275
  4,786
  4 ноември 2013
  Машко
 6. Uber-

  Uber-
  Gaining Experience

  157
  144
  23 Август 2017
  Машко
  Занаетчија
  На продажба:

  - Куќиште Sama Yuhui со 3 Xigmatec RGB вентилатори со контролер со над 30 ргб модови- 3000 денари

  - Celeron G1820 - 500 денари, два за
  800 денари

  - i3 2100 - 1000 денари

  - i3 3220 - 1200 денари

  - i3 3210 - 1200 денари

  - рам мемории: 4GB DDR3 1600MHz Hynix / Samsung 800 денари парче
   
  Последна промена: 22 Февруари 2020
 7. Uber-

  Uber-
  Gaining Experience

  157
  144
  23 Август 2017
  Машко
  Занаетчија
  На продажба:

  - Celeron G1820 - 500 денари, два за
  800 денари

  - i3 2100 - 800 денари

  - i3 3220 - 1000 денари

  - i3 3210 - 1000 денари

  - рам мемории:

  4GB DDR3 1600MHz Hynix / Samsung 800 денари парче

  -комбо:
  i3 7100 со сток кулер
  Biostar h110 mgc
  2x4GB gskill 2133mhz ddr4

  8500 денари received_1413458015523075.jpeg
   
 8. Uber-

  Uber-
  Gaining Experience

  157
  144
  23 Август 2017
  Машко
  Занаетчија
  Годишен одмор ради полициски часови и други марифети. Примам резервации во поштенско сандаче.

  Испратено од тенекија
   
Слични теми
 1. dino
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  926
 2. manovj

  Проценка Разни делови

  manovj, 10 Јули 2018, Во форумот: Продавам
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,601
 3. StefAngel
  Одговори:
  39
  Прегледи:
  18,509
 4. DemoUser
  Одговори:
  14
  Прегледи:
  2,691
 5. it_boy
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  805
Вчитување...

Сподели

Вчитување...