1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продавам разни делови и кабли

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од DemoUser, 20 oктомври 2019.

 1. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  856
  788
  27 Април 2010
  Машко
  Хард диск 1ТБ Western Digital Blue 7200rpm WD10EZEX кој е користен стрикно во ресивер DreamBox 8000 HD = 1000 денари

  Sony Nec Optiarc DVD/CD Rewritable Drive AD-7590S исто изваден од дреамбокс 8000 хд = 500 денари

  ASUS ВИФИ УСБ СТИК = USB-N13 | Networking | ASUS Global = 500 денари

  2x Угреен усб екстерни картици за звук со тоа што едниот доаѓа како хуб со 3 усб порти = Парче 500 денари, а двете 1000 денари.

  Папка за цдиња ако некој користи сеуште,усб стик 64мб помеѓу првите усбиња старо е сигурно 12 години али работи без мана иде со цдто негово,усб екстендер кабелче од логитеч и други ситници = Бесплатно некој купец ќе ги добие како поклон

  Дисплеј порт то мини дисплеј порт кабел и адаптерче USB-C то USB. = Бесплатно некој купец ќе ги добие како поклон

  Тука можете да купите сите работи со BitCoin.

  Слики од сите работи кои ги добивате :
  H1.jpg H2.jpg H3.jpg H4.jpg H5.jpg Ф1.jpg Ф4.jpg

  За сите уреди и кабли гарантирам дека работат, но хард дискот не е тестиран на никаков програм или пц бидејќи немам начин како, но знам дека е како нов и дека стрикно е работен во дреамбоксот само.Воедно некој од уредите не се користени воопште седеле под кревет.
  Се што ќе испадне испод стандард на форумов враќам пари назад бидејќи лично давам гаранција за уредите така да ако имате начин како да ги тестирате кај мене дома лично слободно повелете иначе секое денарче кое сте го потрошиле ќе ви биде вратено.
  Ако цените ви се прескапи и мислите дека не вреди за тие пари тој уред слободно во приватна порака понудете колку мислите дека вреди или пак ако сте заинтересирани се комплет да земете понудете цена ако падне договор ваши се.
  Подигнување стрикно од кај мене дома, а по карго не праќам бидејки и вака и така гага се цените кои се дадени, а и гледам да ги дадам бутур на некој сите од еднаш па како што кажав понудите цена ако нешто не ви одговара.

  Контакт : Viber/Telegram/Whatsapp/Мобилен/ : +38975651213 Зоки
   
  На Nomad и itstheigyg им се допаѓа ова.
 2. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  856
  788
  27 Април 2010
  Машко
  Хард диск 1ТБ Western Digital Blue 7200rpm WD10EZEX кој е користен стрикно во ресивер DreamBox 8000 HD = 1000 денари

  и

  Папка за цдиња ако некој користи сеуште,усб стик 64мб помеѓу првите усбиња старо е сигурно 12 години али работи без мана иде со цдто негово,усб екстендер кабелче од логитеч и други ситници = Бесплатно некој купец ќе ги добие како поклон

  Продадени и дадени на @gOJDO

  За сите други останати работи ако мислите дека цената ви е прескапа понудете цена во приватна порака за повеќе работи комплетно.
   
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
 3. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  856
  788
  27 Април 2010
  Машко
  Нови цени :

  Sony Nec Optiarc DVD/CD Rewritable Drive AD-7590S исто изваден од дреамбокс 8000 хд = 300 денари

  ASUS ВИФИ УСБ СТИК = USB-N13 | Networking | ASUS Global = 400 денари

  2x Угреен усб екстерни картици за звук со тоа што едниот доаѓа како хуб со 3 усб порти = Парче 450 денари, а двете 800 денари.

  Дисплеј порт то мини дисплеј порт кабел и адаптерче USB-C то USB. = Бесплатно некој купец ќе ги добие како поклон ако земе се топтан !!
   
 4. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  856
  788
  27 Април 2010
  Машко
  Нова цена 1200 денари се комплет и гратис добивате Дисплеј порт то мини дисплеј порт кабел и адаптерче USB-C то USB.
   
 5. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  856
  788
  27 Април 2010
  Машко
  1000 денари за се комплет до понеделник вечер после цената се враќа на 1200 денари
   
 6. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  856
  788
  27 Април 2010
  Машко
  Нови цени и останати делови :

  Sony Nec Optiarc DVD/CD Rewritable Drive AD-7590S исто изваден од дреамбокс 8000 хд = 300 денари

  2x Угреен усб екстерни картици за звук со тоа што едниот доаѓа како хуб со 3 усб порти = Парче 400 денари, а двете 750 денари.

  Дисплеј порт то мини дисплеј порт кабел и адаптерче USB-C то USB = 300 денари

  УСБ ВИФИ СТИКОТ ПРОДАДЕН НА @Prophet со здравје маста да му ја извади
   
  На Prophet му/ѝ се допаѓа ова.
 7. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  856
  788
  27 Април 2010
  Машко
  Останато :

  Sony Nec Optiarc DVD/CD Rewritable Drive AD-7590S исто изваден од дреамбокс 8000 хд = 300 денари

  2x Угреен усб екстерни картици за звук со тоа што едниот доаѓа како хуб со 3 усб порти = Двете за 500, а посебно ако се делат по 300 денари.

  Дисплеј порт то мини дисплеј порт кабел и адаптерче USB-C то USB = 200 денари

  Слики имате на првиот пост.

  Се комплет 800 денари.
   
 8. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  856
  788
  27 Април 2010
  Машко
  Останато :

  Sony Nec Optiarc DVD/CD Rewritable Drive AD-7590S исто изваден од дреамбокс 8000 хд = 300 денари

  2x Угреен усб екстерни картици за звук со тоа што едниот доаѓа како хуб со 3 усб порти = Двете за 500, а посебно ако се делат по 300 денари.

  Дисплеј порт то мини дисплеј порт кабел и адаптерче USB-C то USB = 200 денари

  Слики имате на првиот пост.

  Се комплет 700 денари.
   
 9. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  856
  788
  27 Април 2010
  Машко
 10. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  856
  788
  27 Април 2010
  Машко
  Останато :

  Sony Nec Optiarc DVD/CD Rewritable Drive AD-7590S исто изваден од дреамбокс 8000 хд = 300 денари

  2x Угреен усб екстерни картици за звук со тоа што едниот доаѓа како хуб со 3 усб порти = Двете за 500, а посебно ако се делат по 300 денари.

  Дисплеј порт то мини дисплеј порт кабел и адаптерче USB-C то USB = 200 денари

  Слики имате на првиот пост.

  Се комплет 600 денари.
   
 11. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  856
  788
  27 Април 2010
  Машко
 12. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  856
  788
  27 Април 2010
  Машко
  Останато :

  Sony Nec Optiarc DVD/CD Rewritable Drive AD-7590S исто изваден од дреамбокс 8000 хд = 300 денари

  2x Угреен усб екстерни картици за звук со тоа што едниот доаѓа како хуб со 3 усб порти = Двете за 500, а посебно ако се делат по 300 денари.

  Дисплеј порт то мини дисплеј порт кабел и адаптерче USB-C то USB = 200 денари

  Слики имате на првиот пост.

  Се комплет 600 денари.
   
 13. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  856
  788
  27 Април 2010
  Машко
 14. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  856
  788
  27 Април 2010
  Машко
 15. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  856
  788
  27 Април 2010
  Машко
  Продадено се на @The Man со здравје да си ги користи каблите и сите други ситници кои беа во кутијата.

  Може да се заклучи огласов/темата
   
Слични теми
 1. dino
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  926
 2. manovj

  Проценка Разни делови

  manovj, 10 Јули 2018, Во форумот: Продавам
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,596
 3. StefAngel
  Одговори:
  39
  Прегледи:
  18,493
 4. it_boy
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  805
 5. Uber-
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  1,683
Вчитување...

Сподели

Вчитување...