• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено Продавам рам мемории две плочки kingston hyperX од по 8gb на 3000Mhz CL15

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

KjEBE

Gaining Experience
6 декември 2016
65
82
Продавам рам мемории две плочки kingston hyperX од по 8gb на 3000Mhz CL15, релативно малце користени 3-4 месеци скоро нови, ги продавам пошо зимам нови денеска и вишак ќе ми бидат.
На сликата има кој модел се и со кој тајминзи XMP профили и сл.
Цена за двата: 4000 денари.

123000682_3608703979194402_3176839305628086178_n.jpgfuryblack3.jpg
 
  • Ја почнал/а темата
  • #2

KjEBE

Gaining Experience
6 декември 2016
65
82
Еве повелете слики од рамовите спакувани спремни кој сака нека си пише ќе се договориме :)
 

Атачменти

goran.n

Gaining Experience
17 октомври 2013
64
196
Prilep
goran.n's setup  
Processor & Cooler
Intel i5-6600K Cooler Master Seidon 240
Motherboard
ASUS Z170 PRO GAMING
Storage
SSD. Samsung 850 Evo128GB + WD10EZEX
PSU
Cooler master Silent Pro 700w
RAM
RAM DDR4 16GB (2x8G 3200MHz) G.SKILL Trident Z black/orange
Video card
Gigabyte PCX GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5
Case
Cooler master HAF 922
Mouse
X7
Keyboard
A4 Bloody Gaming B120
Audio
Microlab 2.0
Monitor
LG 22"
OS
Windows 10
Koja ti e najniska cena?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,570
Мислења
820,696
Членови
28,228
Најнов член
Nikojsi
На врв Дно