• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
    Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

    Со почит It.mk
  • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

продавам рам мемории DDR3L-1600MHz so-dimm 8 GB(2x4 GB)

  • Ја почнал/а темата
  • #1

stefan

Gaining Experience
13 април 2007
374
150
Прилеп
Продавам две плочки од по 4 гб рам so-dimm. Mемориите се користени во лаптоп за online настава и се во безпрекорна состојба , работат на 1.35V.

Едната е Gskill 4 GB

Другата меморија е SK hynix 4 GB.

Телефон
078 375 674
Стефан

Цена од парче 1200 денари.

Или двете комплет 2000 денари.


20210504_182345.jpg
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,009
Мислења
854,585
Членови
29,637
Најнов член
petarS10
На врв Дно