Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Продавам рам Kingston HyperX Fury Black HX426C16FB3K2/16 (кит од 2х8)

Статус
Затворена за нови мислења.

skullmonkey

Unstoppable
25 април 2007
4.437
3.395
Скопје
www.gorast.com
Последна промена:

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10.795
17.363
Skopje
www.insomnia.mk
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Motherboard
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&#BGP5555PGBB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Storage
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#G5YY5PB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
PSU
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&GY!^:~7JJJJ??77777??JJY5PGB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
RAM
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#5!: ..:^~~!7??JYYYYJJJJJJYYPG#&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Video card
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&5!. .^!?YPB&&@@@@@@@@@#B#@@@@@@@@@@&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Case
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&P7. :?5G#@@@@@&BGB@@@@@@@@PPP&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Mouse
@@@@@@@@@@@@@@@@@G7:.~. ^5@@@@@@@@&P5P#@@@@@@BPPG@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Keyboard
@@@@@@@@@@@@#&@@@@@@@@@@@@@@&BY7~^^!7YPGBBB#&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Audio
@@@@@@@@@@@@@@#Y~~JG&@#Y^ .7G&@@@@@#PPPGB#BBP5PG&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Monitor
@@@@@@@@@@@@&PJ5#@@@@@@@@BY~. :75B&@@@&BGPPPPGB&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Ова кит 2x8, многу голем, да беше нешто помало ко ајкула, делфин да го носев на море.
 

gamon

Practice makes perfect
15 септември 2014
1.265
1.537
orgrimar
имаш интернет провери си сам, јас купив пред 2 дена за таа цена од продавница без дилерски цени без ништо, на каса платив толку
 

skullmonkey

Unstoppable
25 април 2007
4.437
3.395
Скопје
www.gorast.com
имаш интернет провери си сам, јас купив пред 2 дена за таа цена од продавница без дилерски цени без ништо, на каса платив толку
Цената ја формирав така што во моментоот кога го огласував видов на Анхоч и ги намалив за 20%.
Сега ги барам и нема. Убаво пиша Вајкинг, те молам пушти ми линк тука за да знам да ја корегирам.
Фала ти.
 

Nikola100

Unbeatable
30 септември 2019
4.070
4.065
Скопје
hackitfree.github.io
Цената ја формирав така што во моментоот кога го огласував видов на Анхоч и ги намалив за 20%.
Сега ги барам и нема. Убаво пиша Вајкинг, те молам пушти ми линк тука за да знам да ја корегирам.
Фала ти.
Така е !
А вртење приказни - носење китови на море - тоа на друго место ;)
 

Вајкинг

Practice makes perfect
9 јуни 2015
1.265
1.912
Скопје
Беше 2819 денари на предходниот попуст.

1. ова е 1x16GB. способните од Сетек ставиле 2 плочки на сликата.

имаш интернет провери си сам, јас купив пред 2 дена за таа цена од продавница без дилерски цени без ништо, на каса платив толку

2. кога веќе се дрзнуваш да јадеш г*мна на оглас, или приложи добри аргументи за она што го тврдиш или не го уништувај огласот за џабе. не е ферски спрема продавачот. 'имаш интернет провери си сам' е празен, безвреден, глупав одговор. Токму затоа што имам интернет ти побарав ЛИНК од интернет, а не исечок од весник.
 
Последна промена:

Godlike

On your way to fame
11 октомври 2014
764
877
1. ова е 1x16GB. способните од Сетек ставиле 2 плочки на сликата.
Во сетек секогаш ќе има грешки, додека не одиш да провериш што точно е тоа што купуваш.
@tomskibt дали рамот што го зеде беше само 1 или 2?
Кога ќе одговори томски ќе знаеме точно.
 

skullmonkey

Unstoppable
25 април 2007
4.437
3.395
Скопје
www.gorast.com
Така е !
А вртење приказни - носење китови на море - тоа на друго место ;)
Ја пак не те разбрав. Никој никого не врти :)
Пушти ми линк (макар и приватна порака) да видам колку е рамот и да знам дали цената е реална.
 

Nikola100

Unbeatable
30 септември 2019
4.070
4.065
Скопје
hackitfree.github.io
Ја пак не те разбрав. Никој никого не врти :)
Пушти ми линк (макар и приватна порака) да видам колку е рамот и да знам дали цената е реална.
Абе прочитав нешто за носење кит на море - па се зезам. ;)
„Ова кит 2x8, многу голем, да беше нешто помало ко ајкула, делфин да го носев на море.„
А така е - нека приложат линк па да се спореди цена. Тоа „Јас еднаш купив за 20денари „ не важи..
 

Godlike

On your way to fame
11 октомври 2014
764
877
@tomskibt дали рамот што го зеде беше само 1 или 2?
Томски ми врати во ПП, неможел да коментира овде.
Добил 1 рам од 16гб, па побарал замена 2x8 со 10 денари доплата.

А, во врска за рам од иста категорија што го продава @skullmonkey e 3200MHz Kingston Fury Beast CL16 1590x2=3180 ден.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн администрација

Статистика

Теми
46.550
Мислења
964.777
Членови
34.921
Огласи
2.634
Најнов член
Natalija Canevska
На врв Дно