Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Продадено Продавам RAM G.skill TridentZ RGB Neo 2x8GB DDR4

Статус
Затворена за нови мислења.

Vlad944

Practice makes perfect
3 март 2015
572
1.402
Битола
Vlad944 додаде нов оглас:

Продавам RAM G.skill TridentZ RGB Neo 2x8GB DDR4 - 4000

Како што гласи насловот
Продавам рам меморија DDR4 бренд:
G.skill TridentZ RGB Neo F4-3600C16D-16GTZN 2x8GB 3600 Mhz B-die cl16-16-16-36.
Земени се од Нексио во ноември 2021 година истите ги користам на Б550 стрих со 5600х без проблеми на XMP.
Може да се клокнат на 3800 и згора, секако кој се разбира и знае за мемории.
Мемориите имаат гаранција уште 3 години.

Видете го целиот оглас...
 
Последна промена:
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.233
Мислења
977.112
Членови
35.547
Најнов член
minchevskis
На врв Дно