1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продавам рам 1x8GB G-Skill Flare X Red @ 2400 MHz

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од spiritBreaker, 5 Декември 2017.

 1. VerifiedUsers Overlay
  spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,689
  3,070
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  Се продава рамот од насловот. Се работи за една плочка од 8 гига компатибилна со рајзен. Во одлична состојба, под гаранција. Ја продавам онолку колку што ја зедов. Цена ФИКСНА 3600 ден. Без замени
   
  На nik0la_ му/ѝ се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,125
  12,631
  23 Јануари 2008
  Манга
  Фино, уше да кажеше шо продаваш...DDR2 или DDR1?
   
  На gocetan му/ѝ се допаѓа ова.
 3. VerifiedUsers Overlay
  spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,689
  3,070
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  My bad, 1x8GB G-Skill Flare X DDR4 @ 2400mhz Ryzen compatible.
   
 4. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,125
  12,631
  23 Јануари 2008
  Манга
 5. VerifiedUsers Overlay
  spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,689
  3,070
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  Ете и точен модел, китот е разделен, другата плочка е кај друг член од форумот. Китот е 2x8GB оригинално. [​IMG]
   
  На nik0la_ и gOJDO им се допаѓа ова.
 6. VerifiedUsers Overlay
  spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,689
  3,070
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  резервирано
   
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
 7. VerifiedUsers Overlay
  spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,689
  3,070
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  Се враќа на продажба, откажана резервација.

  Бамп
   
 8. VerifiedUsers Overlay
  spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,689
  3,070
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  Плочката среќно омажена кај @xCorbe . Со здравје да си ја возиш брату
   

Сподели

Вчитување...