• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Продадено Продавам R7 2700x конфигурација

Статус
Затворена за нови мислења.

ARMac

Epic
2 октомври 2010
8.646
11.026
Скопје
Kompjuter.MB: Gigabyte B450 Aorus Elite
CPU: Ryzen 7 - 2700X - 8/16
Cooler: Deepcool Neptwin v2 (dual fan, 6 heatpipe)
RAM: 16GB DDR4 3200 Kingston HyperX Fury Black (2x8GB)
SSD: Gigabyte Nvme 256GB
HDD: 2x500GB
GPU: MSI GTX 760 Gaming OC 2GB DDR5
PSU: Gigabyte Hercules pro 480
Case: Gigabyte C200 Glass
Тастатура и Wireless маус гратис + кантички Logitech (не звучат многу лошо) и WiFi стикче 150n

Monitor: BenQ GW2470 Dual HDMI + VGA - 24" 1080p, 60Hz, AMVA панел

IMG_20220120_022033.jpg


IMG_20220120_014200.jpg IMG_20220120_022055.jpg IMG_20220120_022109.jpg IMG_20220120_022124.jpg IMG_20220120_022131.jpg IMG_20220120_022217.jpg IMG_20220120_022536.jpg IMG_20220120_022934.jpg IMG_20220120_110009.jpg IMG_20220120_014406.jpg

Гаранции

Gigabyte Nvme 256GB - до 01 март 2024
Gigabyte B450 Aorus Elite - до 05 март 2023
Kingston HyperX Fury Black (2x8GB) - до 05 март 2025
Ryzen 7 - 2700X - до 01 февруари 2023
Кулерот и куќиштето сe исто под гаранција ама нема поента да ги барам


Исчистен, мониторот не е ни користен многу зошто кратко откако го добив земав Dell p2417.
Не иде на делови пошто го користам. Го продавам да заштедам на простор, идам на лаптоп+ext монитор(и).
Карго не советувам ради стаклото.
За низ Скопје можам со кола да го пренесам до каде треба.

Цена 34.330 ден. така ми е математиката

Значи се како на сликава (без мебел :)).

IMG_20220120_105956.jpg
IMG_20220120_110729.jpg

PS да нема забуна хард дисковите се многу користени, но се без SMART грешки.
 
Последна промена:
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн администрација

Статистика

Теми
44.303
Мислења
892.291
Членови
31.482
Огласи
19
Најнов член
silmapopse
На врв Дно