Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Продавам Prusa MK3S Bear- self sourced (Склопи сам) 3Д принтер

Статус
Затворена за нови мислења.

Gajche-X

Unbeatable
22 август 2014
3.120
5.475
Gulf Of Aden(Stargate Portal) via Скопје
Gajche-X додаде нов оглас:

Продавам Prusa MK3S Bear- self sourced (Склопи сам) 3Д принтер - 500 €

Продавам Prusa MK3S Bear- self sourced (Склопи сам) 3Д принтер.
(Склопен и калибриран)

Сите делови се идентични како кај Prusa MK3S искучувајќи го Рамот/Frame-от,
разликата од Official/Original е што не се купени од Prusa 3D туку се нарачани од 3rd party пре-продавачи како - ratrig, caribou3d, Bondtech, e3d, итн.


Prusa MK3S Bear е Prusa со надограден рам кој ја подобрува ригидноста и ја намалува "галамата" од вибрациите предизвикани од Nema 17 моторите.

Делови/компоненти

1.Bear...

Видете го целиот оглас...
 

dekomote

Скептик
11 ноември 2014
2.325
5.205
Скопје
dekomote's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 9 5900x + be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
MSI MAG X570 Tomahawk
Storage
Samsung NVME 970 Evo Plus 500, Synology DS 920+
PSU
Cooler Master V750 Gold v2
RAM
2x16GB G-Skill 3200 CL16
Video card
EVGA RTX 3080Ti FTW3 Ultra
Case
be quiet! Silent Base 802
Mouse
Razer Basilisk v3 Pro, Logitech Master MX 3
Keyboard
Мало е полето за набројување
Audio
Presonus Eris 3.5, Mackie CR8S
Monitor
Dell S2721DGF 165Hz HDR
OS
KDE Neon
Е ова е гром дил. За беспари многу многу топ принтер.
 

Gajche-X

Unbeatable
22 август 2014
3.120
5.475
Gulf Of Aden(Stargate Portal) via Скопје
Да се надеваме дека ќе си најде дом.
Ми седи така(фаќа прашина) година и пол а одлична машина е.

Off topic, мислам дека од брзање ја утнав секцијата, требаше во Non it да биде, ама изгледа утнав.
Молам-Ако може, нека го префрлат од администрација на соодветно место огласов.

Благодарам.
Е ова е гром дил. За беспари многу многу топ принтер.

Испратено од Redmi Note 7 преку IT.mk форум апликација
 

Gajche-X

Unbeatable
22 август 2014
3.120
5.475
Gulf Of Aden(Stargate Portal) via Скопје
Слики BBcode
Во огласот се закачени,заборавив BB линкови да ставам на време-(заборавеност/брзање).

Слики од 3Д Принтерот
Фирмвер/статистика /калибрација


Додатен/Опционален Bondtech 3:1 upgrade extruder заe3d и Mosquito hotends купен од caribou3d.com

Опционално.
Резервни сет од 5 LDO мотори-Prusa specs

 

Gajche-X

Unbeatable
22 август 2014
3.120
5.475
Gulf Of Aden(Stargate Portal) via Скопје
Принтерот(+резервен сет од 5 LDO Prusa MK3/MK3S/MK3S+ мотори) е продаден утринава на @Stru4nak .

Се надевам дека ќе му се допадне и се надевам дека добро ќе го служи долго време.

Ќе го означам огласов како "Продаден" во текот на денов.
 

Stru4nak

Gaining Experience
16 април 2007
387
145
Stru4nak's setup  
Processor & Cooler
INTEL Core i7 7700K
Motherboard
Asus Strix Z270F
Storage
Crucial M4 128GB
PSU
CM 620W
RAM
DDR4 3200MHz G.Skill TridentZ 16GB
Video card
R9 290 Tri-X 4GB
Case
Cooler Master Enforcer
Monitor
Asus LED 24"
OS
Windows 10 Enterprice 64bit
Презадоволен немам зборови топ принтеви прави.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.089
Мислења
955.141
Членови
34.494
Огласи
2.303
Најнов член
Davidof
На врв Дно