1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продавам процесори i5/i7 socket 1150/1155

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од CyberTm, 20 Јули 2019.

 1. CyberTm

  CyberTm
  Gaining Experience

  448
  120
  21 ноември 2009
  Машко
  Продавам процесори i5 / i7, socket 1150/1155, во одлична состојба, тестирани и 100% исправни.

  Intel Ivy Bridge i7-3770S (8M Cache, up to 3.90 GHz)
  Cores 4, Threads 8
  Processor Base Frequency 3.10 GHz - 3.90 GHz (Max Turbo Frequency)
  Cache 8 MB Smart Cache
  Bus Speed 5 GT/s DMI
  TDP 65 W
  i7 3770s.jpg
  Цена: 7000 ден.
  ………………………………..
  Intel Sandy Bridge i7-2600 (8M Cache, up to 3.80 GHz)
  Cores 4, Threads 8
  Processor Base Frequency 3.40 GHz - 3.80 GHz (Max Turbo Frequency)
  Cache 8 MB Smart Cache
  Bus Speed 5 GT/s DMI
  TDP 95 W
  i7 2600.jpg
  Цена: 5000 ден.
  ……………………………………
  Intel Haswell i5-4570 (6M Cache, up to 3.60 GHz)
  Cores 4, Threads 4
  Processor Base Frequency 3.20 GHz - 3.60 GHz (Max Turbo Frequency)
  Cache 6 MB Smart Cache
  Bus Speed 5 GT/s DMI2
  TDP 84 W
  i5 4570.jpg
  Цена: 4800 ден.
  …………………………………..
  Intel Haswell i5-4590 (6M Cache, up to 3.70 GHz)
  Cores 4, Threads 4
  Processor Base Frequency 3.30 GHz - 3.70 GHz (Max Turbo Frequency)
  Cache 6 MB Smart Cache
  Bus Speed 5 GT/s DMI2
  TDP 84 W
  i5 4590.jpg
  Цена: 5300 ден.
  …………………………………
  Intel Haswell i7-4790 (8M Cache, up to 4.00 GHz)
  Cores 4, Threads 8
  Processor Base Frequency 3.60 GHz - 4.00 GHz (Max Turbo Frequency)
  Cache 8 MB Smart Cache
  Bus Speed 5 GT/s DMI2
  TDP 84 W
  i7 4790.jpg
  Цена: 8000 ден.

  Достава низ цела Македонија.
  Контакт: 076/476-017 Петар
   
  На JensenInterceptor и Nem_Akata им се допаѓа ова.
 2. CyberTm

  CyberTm
  Gaining Experience

  448
  120
  21 ноември 2009
  Машко
  Да не отварам нова тема, повторно на лагер процесори сокет 1150/1155 i5/i7.

  Процесори:
  Intel Ivy Bridge Quad-Core i7-3770 (8M Cache, up to 3.90 GHz)
  Processor Base Frequency 3.40 GHz - 3.90 GHz (Max Turbo Frequency)
  Cores 4, Threads 8; Cache 8 MB Smart Cache; Bus Speed 5 GT/s DMI
  TDP 77 W
  Цена: 6000 ден.
  ………………………………..
  Intel Ivy Bridge Quad-Core i7-3770K (8M Cache, up to 3.90 GHz)
  Processor Base Frequency 3.50 GHz - 3.90 GHz (Max Turbo Frequency)
  Cores 4, Threads 8; Cache 8 MB Smart Cache; Bus Speed 5 GT/s DMI
  TDP 77 W
  Цена: 7000 ден.
  ……………………………………
  Intel Haswell Quad-Core i5-4460 (6M Cache, up to 3.40 GHz)
  Processor Base Frequency 3.20 GHz - 3.40 GHz (Max Turbo Frequency)
  Cores 4, Threads 4; Cache 6 MB Smart Cache; Bus Speed 5 GT/s DMI2
  TDP 84 W
  Цена: 4000 ден.
  ……………………………………..
  Intel Haswell Quad-Core i5-4570 (6M Cache, up to 3.60 GHz)
  Processor Base Frequency 3.20 GHz - 3.60 GHz (Max Turbo Frequency)
  Cores 4, Threads 4; Cache 6 MB Smart Cache; Bus Speed 5 GT/s DMI2
  TDP 84 W
  Цена: 4200 ден.
  …………………………………..
  Intel Haswell Quad-Core i5-4590 (6M Cache, up to 3.70 GHz)
  Processor Base Frequency 3.30 GHz - 3.70 GHz (Max Turbo Frequency)
  Cores 4, Threads 4; Cache 6 MB Smart Cache; Bus Speed 5 GT/s DMI2
  TDP 84 W
  Цена: 4500 ден.
  …………………………………
  Intel Haswell Quad-Core i7-4790 (8M Cache, up to 4.00 GHz)
  Processor Base Frequency 3.60 GHz - 4.00 GHz (Max Turbo Frequency)
  Cores 4, Threads 8; Cache 8 MB Smart Cache; Bus Speed 5 GT/s DMI2
  TDP 84 W
  Цена: 7500 ден.

  Достава низ цела Македонија.
  Контакт: 076/476-017 Петар
   
  На gocetan и Alucard им се допаѓа ова.
 3. CyberTm

  CyberTm
  Gaining Experience

  448
  120
  21 ноември 2009
  Машко
  Останата залиха + нови цени

  Intel Haswell Quad-Core i5-4570 (6M Cache, up to 3.60 GHz) - 3800 ден. (останати уште 3 процесори)
  Intel Haswell Quad-Core i5-4590 (6M Cache, up to 3.70 GHz) - 4000 ден. (останат уште 1 процесор)
  Intel Haswell Quad-Core i7-4790 (8M Cache, up to 4.00 GHz) - 6800 ден. (останат уште 1 процесор)
   
 4. CyberTm

  CyberTm
  Gaining Experience

  448
  120
  21 ноември 2009
  Машко
 5. CyberTm

  CyberTm
  Gaining Experience

  448
  120
  21 ноември 2009
  Машко
  Останати

  Intel Haswell Quad-Core i5-4570
  Intel Haswell Quad-Core i7-4790
   
 6. CyberTm

  CyberTm
  Gaining Experience

  448
  120
  21 ноември 2009
  Машко
  еден Intel Haswell Quad-Core i5-4570 - резервиран

  останати
  Intel Haswell Quad-Core i5-4570 (2 процесори)
  Intel Haswell Quad-Core i7-4790 (1 процесор)
   
 7. CyberTm

  CyberTm
  Gaining Experience

  448
  120
  21 ноември 2009
  Машко
 8. CyberTm

  CyberTm
  Gaining Experience

  448
  120
  21 ноември 2009
  Машко
 9. CyberTm

  CyberTm
  Gaining Experience

  448
  120
  21 ноември 2009
  Машко
  Бесплатна достава денеска за Скопје
   
 10. CyberTm

  CyberTm
  Gaining Experience

  448
  120
  21 ноември 2009
  Машко
  Намалување

  Intel Haswell Quad-Core i7-4790 - 6500ден.
   
 11. CyberTm

  CyberTm
  Gaining Experience

  448
  120
  21 ноември 2009
  Машко
  Достава за утре за Скопје.
  Тел. за нарачки и резервации на 076/476-017 Петар
   
 12. CyberTm

  CyberTm
  Gaining Experience

  448
  120
  21 ноември 2009
  Машко
  Останат уште еден
  Intel Haswell Quad-Core i5-4570

  Бесплатна достава за Скопје
   
 13. CyberTm

  CyberTm
  Gaining Experience

  448
  120
  21 ноември 2009
  Машко
 14. CyberTm

  CyberTm
  Gaining Experience

  448
  120
  21 ноември 2009
  Машко
Слични теми
 1. Creed_Bratton
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  880
 2. CyberTm
  Одговори:
  29
  Прегледи:
  4,237
 3. CyberTm
  Одговори:
  13
  Прегледи:
  1,382
 4. igor_igor
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  426
 5. borcep
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  456
Вчитување...

Сподели

Вчитување...