Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Продавам повеќе 4TB, 3TB, 2ТB, 1TB, 500GB и 320GB, 2.5 и 3.5 инчни дискови

Статус
Затворена за нови мислења.

skullmonkey

Unstoppable
25 април 2007
4.469
3.412
Скопје
www.gorast.com
skullmonkey додаде нов оглас:

Продавам повеќе 4TB, 3TB, 2ТB, 1TB, 500GB и 320GB, 2.5 и 3.5 инчни дискови - 1 ден.

Продавам повеќе 4TB, 3TB, 2ТB, 1TB, 500GB и 320GB, 2.5 и 3.5 инчни дискови

Цените се по диск.

= 2.5 инчни дискови =
80GB - Hitachi - HTS541080G9SA00 (оди гратис со првиот што ќе купи било што, доколку го сака се разбира...)
500GB - Western Digital Blue - WD5000LPCX x 2 (1000 денари)
500GB - Hitachi - HTS5450A7E660 (1000 денари)
500GB - Hitachi - HTS5450A7E680 (1000 денари)
1TB - Seagate - ST1000LM024 (1500 денари)
1TB - Seagate - ST1000LM035 (1500 денари)
1TB - Toshiba - MQ04ABF100...

Видете го целиот оглас...
 

dashbog

Gaining Experience
24 јуни 2008
358
444
dashbog's setup  
Processor & Cooler
i5 6500
Motherboard
Asrock B250 Pro 4
Storage
1TB NVME + 3TB HDD
PSU
Cooler Master 650W
RAM
8GB
Video card
RX580 8GB
Case
SAMA Yuhui
Mouse
Logi M310
Keyboard
Logi K540
Audio
Logitech Z333
Monitor
Dell 27"
OS
Windows 10

Misko6000

On your way to fame
5 април 2015
1.089
974
може да ми резервираш еден 1TB - Seagate - ST1000LM035, и да ми пишеш тел. за контакт во ПП?
 

Misko6000

On your way to fame
5 април 2015
1.089
974
не ми е јасно, огласов е колку да биде оглас или да се пофали дека има дискови ? И на минатиот оглас постирав да ми пише број (пред некој месец беше) да земам еден, ама штама
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10.833
17.650
Skopje
www.insomnia.mk
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Motherboard
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&#BGP5555PGBB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Storage
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#G5YY5PB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
PSU
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&GY!^:~7JJJJ??77777??JJY5PGB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
RAM
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#5!: ..:^~~!7??JYYYYJJJJJJYYPG#&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Video card
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&5!. .^!?YPB&&@@@@@@@@@#B#@@@@@@@@@@&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Case
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&P7. :?5G#@@@@@&BGB@@@@@@@@PPP&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Mouse
@@@@@@@@@@@@@@@@@G7:.~. ^5@@@@@@@@&P5P#@@@@@@BPPG@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Keyboard
@@@@@@@@@@@@#&@@@@@@@@@@@@@@&BY7~^^!7YPGBBB#&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Audio
@@@@@@@@@@@@@@#Y~~JG&@#Y^ .7G&@@@@@#PPPGB#BBP5PG&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Monitor
@@@@@@@@@@@@&PJ5#@@@@@@@@BY~. :75B&@@@&BGPPPPGB&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Заинтересиран сум за дискот од 80GB, дали може да ти дадам диск од 40GB со доплата?
 

DeJaVu

Practice makes perfect
21 ноември 2010
992
1.276
Скопје
не ми е јасно, огласов е колку да биде оглас или да се пофали дека има дискови ? И на минатиот оглас постирав да ми пише број (пред некој месец беше) да земам еден, ама штама
Имам приметено дека нотификациите за нови мислења знаат да не работат на форумов, така да може да е тоа причината. Искомуницирај си преку пп.
 

skullmonkey

Unstoppable
25 април 2007
4.469
3.412
Скопје
www.gorast.com
Извинете на сите али мене нотификација не ми стигнала. @Misko6000 требаше директ да ми пишеш порака пошто овде не ми излага ништо.
Резервирај ти е дискот.
Мислењето е автоматски споено:

Заинтересиран сум за дискот од 80GB, дали може да ти дадам диск од 40GB со доплата?
Ќе ти го донесам после и тоа од куќа.
 
Последна промена:

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10.833
17.650
Skopje
www.insomnia.mk
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Motherboard
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&#BGP5555PGBB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Storage
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#G5YY5PB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
PSU
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&GY!^:~7JJJJ??77777??JJY5PGB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
RAM
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#5!: ..:^~~!7??JYYYYJJJJJJYYPG#&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Video card
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&5!. .^!?YPB&&@@@@@@@@@#B#@@@@@@@@@@&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Case
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&P7. :?5G#@@@@@&BGB@@@@@@@@PPP&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Mouse
@@@@@@@@@@@@@@@@@G7:.~. ^5@@@@@@@@&P5P#@@@@@@BPPG@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Keyboard
@@@@@@@@@@@@#&@@@@@@@@@@@@@@&BY7~^^!7YPGBBB#&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Audio
@@@@@@@@@@@@@@#Y~~JG&@#Y^ .7G&@@@@@#PPPGB#BBP5PG&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Monitor
@@@@@@@@@@@@&PJ5#@@@@@@@@BY~. :75B&@@@&BGPPPPGB&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Извинете на сите али мене нотификација не ми стигнала. @Misko6000 требаше директ да ми пишеш порака пошто овде не ми излага ништо.
Резервирај ти е дискот.
Мислењето е автоматски споено:


Ќе ти го донесам после и тоа од куќа.
Фала
 

skullmonkey

Unstoppable
25 април 2007
4.469
3.412
Скопје
www.gorast.com
== преостанати дискови ==

1. Цените зе за 100 денари поевтини од напишаните.
2. (останува) За земени 3+ дискови добивате 10% попуст ИЛИ бесплатен транспорт.

= 2.5 инчни дискови =
80GB - Hitachi - HTS541080G9SA00 (оди со првиот што ќе купи било што, доколку го сака се разбира...)
500GB - Western Digital Blue - WD5000LPCX x 2 (1000 денари)
500GB - Hitachi - HTS5450A7E680 x 2 (1000 денари)
1TB - Seagate - ST1000LM024 (1500 денари)
1TB - Toshiba - MQ04ABF100 (1500 денари)

= 3.5 инчни дискови =
250GB Western Digital VelociRaptor Workstation HD - WD2500HHTZ (400 денари)
500GB - Hitachi - HDS721050CLA362 (700 денари)
2TB - Western Digital Red - WD20EFRX (3500) x 2
3TB - Western Digital Red - WD30EFRX (4500 денари)
4TB - Western Digital Red Plus - WD40EFZX (5500 денари) x 2
 
Последна промена:
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.228
Мислења
976.916
Членови
35.537
Најнов член
martin987
На врв Дно