Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Продавам половно PC i3 8100 RAM 16GB RX 570

Bozoo

Gaining Experience
9 јуни 2012
347
414
Bozoo додаде нов оглас:

Продавам половно PC i3 8100 RAM 16GB RX 570 - 14.000 ден.

Се продава следново PC со конфигурација
Матична AsRock H310CM-DVS
-CPU Intel i3-8100 CPU 3.6 Ghz
-Ram 16g Kingston DDR4 -
Kuler DeepCool -
PSU DeepCool DN400 80% efficency -
Графичка Radeon RX570 -
SSD 240гб Kingston, 500гб HardDisc

Користено е во канцеларија

ЦЕНА : 14.000 денари.

Koнтакт телефон 072591545

Видете го целиот оглас...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.850
Мислења
970.142
Членови
35.209
Огласи
2.835
Најнов член
TamaraR
На врв Дно