1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продавам половни лаптопи со i5 / i3 процесор

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од CyberTm, 9 ноември 2017.

 1. CyberTm

  CyberTm
  Gaining Experience

  446
  124
  21 ноември 2009
  Машко
  Продавам половни лаптопи, екстра сочувани, донесени од странство и без гаранција. Лаптопите се бизнис класа, потполно исправни, непоправани, со минимални видливи траги на користење

  1. HP Elitebook Folio 9470m 14"
  Processor: Intel Core i5-3427U
  Memory: 8GB, 1600MHz DDR3
  Hard drive: 120GB SSD
  Chipset: Intel QM77
  Graphics: Intel HD 4000
  Screen size (diagonal): 14.0 inches HD TN LED
  Webcam: 720p HD
  Networking: Ethernet, 802.11n Wi-Fi, Bluetooth, mobile broadband
  Port: VGA, DisplayPort, 3 USB 3.0 (1 with charge), SD card reader
  Fingerprint Reader
  Backlit keyboard
  Case Material: Aluminum
  Weight: 1.64 kg
  Operating System: Windows 7 pro (64-bit)
  батерија оригинална, исправна (држи повеќе од 3 часа)
  14500 ден.
  hp 5.jpg hp 1.jpg hp 2.jpg hp 3.jpg hp 4.jpg
  .......................................................................
  2. HP ProBook 640 G1 14"
  Processor:Intel Core i3 (4th Gen) 4000M
  Memory: 8GB, 1600MHz DDR3
  Hard drive: 120GB SSD
  Chipset: Mobile Intel HM87
  Graphics: Intel HD Graphics 4600
  Screen size (diagonal): 14.0 inches HD TN LED
  Webcam: 720p HD
  Networking: Ethernet, 802.11n Wi-Fi, Bluetooth, mobile broadband
  Port: VGA, DisplayPort, 4 x USB 3.0 (1 with charge), SD card reader
  Fingerprint Reader
  Case Material: polycarbonate ABS
  Operating System: Windows 7 pro (64-bit)
  батерија оригинална, исправна (држи повеќе од 3 часа)
  12500 ден.
  g1 3.jpg g1 1.jpg g1 2.jpg

  Доколку е некој заинтересиран можно е да се вгради и 250Гб ССД диск со доплата по договор.
  Бесплатна достава во петок во Скопје.
  Контакт: 076/476-017 Петар
   
  DonFrozex, borcep и на kirev им се допаѓа ова.
 2. CyberTm

  CyberTm
  Gaining Experience

  446
  124
  21 ноември 2009
  Машко
  1. HP Elitebook Folio 9470m 14" - резервиран

  Останува уште еден HP Elitebook Folio 9470m 14" и два HP ProBook 640 G1 14".
  Мала корекција околу батеријата кај HP ProBook 640 G1 14", држи повеќе од 5 часа, во зависност од работата.
   
 3. CyberTm

  CyberTm
  Gaining Experience

  446
  124
  21 ноември 2009
  Машко
 4. CyberTm

  CyberTm
  Gaining Experience

  446
  124
  21 ноември 2009
  Машко
 5. CyberTm

  CyberTm
  Gaining Experience

  446
  124
  21 ноември 2009
  Машко
  Можна е замена за мобилен Samsung s7, Huawei p10, Iphone 7. Понуди во пп
   
 6. Pane-G

  Pane-G
  On your way to fame

  1,304
  711
  9 Мај 2012
  Машко
  А дали е со инсталиран виндоус или ???


  Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk
   
 7. CyberTm

  CyberTm
  Gaining Experience

  446
  124
  21 ноември 2009
  Машко
  Останато е уште еден лаптоп HP ProBook 640 G1 14" со ослабена батерија (треба да се промени)
  Екстра цена 10900 ден.
  Бесплатна достава денеска во Скопје
   
 8. CyberTm

  CyberTm
  Gaining Experience

  446
  124
  21 ноември 2009
  Машко
 9. CyberTm

  CyberTm
  Gaining Experience

  446
  124
  21 ноември 2009
  Машко
 10. CyberTm

  CyberTm
  Gaining Experience

  446
  124
  21 ноември 2009
  Машко
 11. CyberTm

  CyberTm
  Gaining Experience

  446
  124
  21 ноември 2009
  Машко
  Повторно на лагер

  1 х HP ProBook 640 G1 14" (Intel Core i3 (4th Gen) 4000M, 8GB, 1600MHz DDR3, 320Gb SATA HDD, со ослабена батерија)
  Екстра цена: 9200 ден.
   
 12. Ficiani

  Ficiani
  On your way to fame

  493
  941
  1 Јуни 2012
  Машко
  Front-End Web Developer
  Што се подразбира под ослабена батерија? :D
   
 13. CyberTm

  CyberTm
  Gaining Experience

  446
  124
  21 ноември 2009
  Машко
  треба да се промени ;)
   
 14. CyberTm

  CyberTm
  Gaining Experience

  446
  124
  21 ноември 2009
  Машко
 15. CyberTm

  CyberTm
  Gaining Experience

  446
  124
  21 ноември 2009
  Машко
 16. CyberTm

  CyberTm
  Gaining Experience

  446
  124
  21 ноември 2009
  Машко

Сподели

Вчитување...