• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Prodavam polovni antmineri (Bitmain)

  • Ја почнал/а темата
  • #3

DeepImpact

Gaining Experience
8 ноември 2017
210
65
cryptobrokerskopje.wordpress.com
Update:
24x A1 nov 660 usd/pcs
10x T1 32ths korsten 1 m 1080 usd/pcs
10x M21s 54ths nov 2700 usd/pcs
2x Z11 3 m koristen 2052 usd/pcs
Cena so dostava bez carina
Cena od bilo koj toptan
100 x canan avalon 852 15 ths koristeni 1 g,
363 usd so dostava bez carina
1500w so psu, auc3 kabli i 1 rapsberry pi na sekoj 20 mineri.
S9 13.5 ths + psu 385 eu cena za 100 x s9 so psu bez dostava i carina za licno podignuvanje u EU.
S17 plus psu 3843€ +80€ dostava bez carina.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

DeepImpact

Gaining Experience
8 ноември 2017
210
65
cryptobrokerskopje.wordpress.com
Update
155 s9 plus psu ( 90 so 14 ths i 65 so 13.5 ths) toptan cena 55660 eu, prevzemanje i otkup vo EU.

Prodazba na novi asic mineri, najsplatlivi vo paket so hosting uslugi vo Kina.( info vo pp za investickiski plan i dogovor) ili odelno samo asici.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,572
Мислења
820,798
Членови
28,233
Најнов член
dejanoskia
На врв Дно