• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
  Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

  Со почит It.mk
 • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продавам периферија

 • Ја почнал/а темата
 • #1

dangthe

Practice makes perfect
5 септември 2008
1,190
1,507
Скопје
Ги продавам следните производи:

1. Маус HyperX Pulsefire Surge, одлично сочуван, потполно функционален, без гаранција.
Цена: 1400 денари

2. Механичка тастатура CoolerMaster Masterkeys Pro S, Cherry MX Brown, white backlight, купена од Сет, во одлична состојба, без знаци на користење, нема гаранција.
Цена: 3000 денари

3. Бежична тастатура Logitech MX Keys, користена само неколку саати, купена од Нексио, под гаранција до Март 2023 година, доаѓа во кутија со сите додатоци.
Цена 5200 денари

4. Маус пад Logitech G440, нов, користен неколку саати во беспрекорна состојба. Под гаранција до Декември 2022.
Цена 1500 денари

Слики не ставам бидејќи производите немаат видливи знаци на користење, нема поента.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #2

dangthe

Practice makes perfect
5 септември 2008
1,190
1,507
Скопје
Напомена, тастатурата е со iso layout, не ansi како на линкот IMG_20210606_212224.jpg
 
 • Ја почнал/а темата
 • #3

dangthe

Practice makes perfect
5 септември 2008
1,190
1,507
Скопје
Pulsefire Surge 1300 денари
MX Keys 5000 денари
Masterkeys Pro S 2700 денари
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,728
Мислења
856,129
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно