• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продавам пц/лаптоп рам ddr3/ddr4 процесор i5 6500

  • Ја почнал/а темата
  • #1

sasemkd

Gaining Experience
24 јануари 2010
234
55
пц рам:
4гб ddr3 1600 мхз 6 парчиња =3000 ден
посебно 600 ден

пц процесор i5 6500 3.20 гхз =3500 ден


лаптоп рам:

8гб ddr4 2400 мхз 2 парчиња = 3000 ден
посебно 1700 ден

4гб ddr3 1600 мхз 2 парчиња = 1000 ден
посебно 600 ден

2гб ddr3 2 парчиња =400 ден
 

rippermkd

Gaining Experience
11 јануари 2016
467
379
Bitola
rippermkd's setup  
Processor & Cooler
ryzen 7 2700 @4150MHz, custom EKWB / bykski watercooler
Motherboard
ASUS Crosshair hero VII
Storage
samsung 970evo 500gb; asgard NVME 1TB 4tb HDD
PSU
XFX pro 1000W
RAM
kingston savage @3200 cl13
Video card
ASUS ROG STRIX RX5700
Case
JNC nekoe Modirano do daske
Mouse
rapoo v320
Keyboard
motospeed GK89
Monitor
LG 27gl850
OS
win10
Rez cpu
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

sasemkd

Gaining Experience
24 јануари 2010
234
55
Останато:

пц процесор i5 6500 3.20 гхз =3000 ден


лаптоп рам:

8гб ddr4 2400 мхз 2 парчиња = 3000 ден
1600 1 парче
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

sasemkd

Gaining Experience
24 јануари 2010
234
55
Процесорот резервиран до понеделник
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

sasemkd

Gaining Experience
24 јануари 2010
234
55
Процесорот е продаден
Останато само:

лаптоп рам:

8гб ddr4 2400 мхз 2 парчиња = 3000 ден
1600 1 парче
IMG_20210820_215910.jpg
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,062
Мислења
861,282
Членови
29,919
Најнов член
ile009
На врв Дно