Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Продавам PC кофниг - i5 4670K, Z87X-D3H,16GB (2x8) DDR3, Hyper 212 EVO

Flapjack

Gaining Experience
26 август 2017
69
124
Flapjack додаде нов оглас:

Продавам PC кофниг - i5 4670K, Z87X-D3H,16GB (2x8) DDR3, Hyper 212 EVO - 8.990 ден.

Здраво луѓе, долго време се мислев и конечно се решив да склопам нов конфиг. Сегашниов ме служеше супер, секоја модерна игра ја имам играно на High/Medium сетингс на 1440p резолуција (Elden Ring, Dark Souls, Witcher 3, Cyberpunk, God of War, итн). Имам EVGA GTX 1080 FTW2 и Seasonic PSU ама нив ке си ги чувам за новиот конфиг.

На продажба е следниов кофниг:

CPU - Intel i5 4670K (со менувана термална паста пред година - Arctic MX-4)
Motherboard - Gigabyte Z87X-D3H
RAM...

Видете го целиот оглас...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.529
Мислења
964.364
Членови
34.902
Огласи
2.617
Најнов член
darko SNR
На врв Дно