Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Продавам Omen Конфигурација.

Статус
Затворена за нови мислења.

thrw

On your way to fame
3 декември 2021
631
503
Комерцијални делови од „HP“ обично значи дека не можеш да ги комбинираш со кој баш друг дел сакаш. Поправките и наоѓањето на истите резервни делови се исто така макотрпни и чинат за некој степен повисоки од другите.

Исто така компанијата е позната по правење глупости со напонската дистрбуција на Процесорот со цел да не се загрева премногу за да поминат поевтино при ладење на истиот со многу евтини ладилник. Јас би прашал сако каков ладилник имало да претпоставам на каква температура работел процесорот.

Ама ај да пробам:
Процесор 7000-10000ден во зависност каков ладилник си имал за да сугерирам на каков напон и температура работел
Матична плоча 5000ден, за некоја среќа имаш од понормалните матични плочи што нема потреба да се сечат делови од Куќиште за ги да соберат
Рам меморија не сум сигурен, од ракав ајде 3500ден
Графичка карта ~15000ден
Куќиштето 4000-5000ден, многу им се неквалитетни,само ако друг дава проценка најубаво да сликаш од напред и внатре во него да видиме што ни се опциите.
Напојувањето им е крш и тоа обично прво ќе цркне од „HP“ така да ако користиш нивно не би дал повеќе од 4000 денари зошто сигурно ќе трба да го сменам после.

За мониторот не знам и не сакам да се глупирам.
Би било убаво повеќе информации да добиеме од фактурата или листот кој ти бил даден да погодам кој модел им е.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
47.230
Мислења
976.978
Членови
35.540
Најнов член
Matej213
На врв Дно