1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продавам НОВО куќаре CoolerMaster K350

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Mao, 15 Септември 2019.

 1. VerifiedUsers Overlay
  Mao

  Mao
  Gaining Experience

  864
  400
  5 Јуни 2007
  Машко
  Пред 2 дена земав ново куќаре за новата конфигурација и така непипнато неотворено решив да го продадам бидејќи во брзање и мерак за новите делови да го склопам шо побрзо, го купив единственото шо го имаа во сетек на лагер.

  Така да, CM K350 куќаре ново купено од пред 2 дена од Сетек - Куманово, 2500 денари цена со 5 години гаранција. Дајте предлог за цена, на 2 памета сум дали да го ставам на продажба колку што го купив или да намалам цена и колку.

  Инаку сакам поголемо куќаре, нешто од типот на Silencio или нешто од NZXT.
   
 2. rippermkd

  rippermkd
  Gaining Experience

  395
  190
  11 Јануари 2016
  Машко
  Akter
  На gOJDO и Rukfash им се допаѓа ова.
 3. VerifiedUsers Overlay
  Mao

  Mao
  Gaining Experience

  864
  400
  5 Јуни 2007
  Машко
 4. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,017
  4,036
  18 Септември 2013
  Машко
  Уште е под рок за враќање. Врати го за целосен refund шо има да го продаваш?

  Испратено од s8+ преку IT.mk форум апликација
   
  Rukfash, Nomad и на igor_igor им се допаѓа ова.
 5. VerifiedUsers Overlay
  Mao

  Mao
  Gaining Experience

  864
  400
  5 Јуни 2007
  Машко
  Колку имам рок за враќање и кои се условите?


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
 6. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,230
  3,218
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  15 dena, vo pakuvanje kako sto si go zemal.
   
  На Rukfash му/ѝ се допаѓа ова.
 7. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,017
  4,036
  18 Септември 2013
  Машко
 8. ТАТА_МАТА

  ТАТА_МАТА
  Practice makes perfect

  1,398
  1,542
  25 Март 2013
  Машко
  Речи не ми одговара со бојата на компонентите и Rgbто, не ми ја собира графичката или нешто слично и тоа ти е доволна причина. Не попуштај.
   
  На Rukfash му/ѝ се допаѓа ова.
 9. rippermkd

  rippermkd
  Gaining Experience

  395
  190
  11 Јануари 2016
  Машко
  Akter
  не дека е лошо, ама е веќе стар модел, а за истите пари можеш да земеш доста подобро куќиште со можност за повеќе вентилатори односно подобро ладење, и со стакло и остали тракатанци (повеќе естетика).
   
  shifty, CBB_6, gOJDO и на уште 1 им се допаѓа ова.
 10. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,791
  11,837
  23 Јануари 2008
  Манга
  Се согласувам со @rippermkd моделот е антиквитет и не вреди за парите.
   
  На Astraion и Oktar им се допаѓа ова.
 11. Deksa

  Deksa
  Gaining Experience

  301
  196
  9 Февруари 2012
  Машко
  Друже во рок од 2 недели можеш да го вратиш производот за целата сума или замена со соодветна доплата или поврат.

  А тоа дека е старо или дали има доволно стакло, не му се замарај, ќуќиште е да го ..ам, да не ти стои матичната на маса, какво сака нека е, битно е што имаш под хауба....

  Повеќе вентилатори нема да ти требаат, купи со тие пари подобар хардвер (што помалку ќе се замара со функциите кои ќе му ги дадеш).

  Аздис се вентилаторите.
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 12. VerifiedUsers Overlay
  Sharlovski

  Sharlovski
  Unstoppable

  1,011
  2,261
  28 Јануари 2017
  Машко
  Ако е за куќиште ко куќиште, едина мана (бидејќи го имам истото) е тоа што не можиш да ставиш стандардно голем кулер, ти фалат некој сантим 2, освен то... ок е.
   
 13. highflyer

  highflyer
  Gaining Experience

  248
  172
  3 Јануари 2010
  Машко
 14. Astraion

  Astraion
  Unstoppable

  1,563
  2,379
  24 ноември 2012
  Машко
  Ps • Ai • Id • Ae • Pr
  На it_boy и krema им се допаѓа ова.
 15. VerifiedUsers Overlay
  Mao

  Mao
  Gaining Experience

  864
  400
  5 Јуни 2007
  Машко
  Поради тоа што веќе беше користено односно навртени шрафовите внатре за местење на матична, извадени браниците позади кај графичките што се местат, не ќе можев да го вратам. Го користам сега но сепак се решив да купам поголемо куќиште со повеќе вентилација.

  Аналогно на тоа, го продавам за 2200 денари, 5 години гаранција од сетек. Праќам по карго
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 16. VerifiedUsers Overlay
  Mao

  Mao
  Gaining Experience

  864
  400
  5 Јуни 2007
  Машко
Слични теми
 1. pane96
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  1,122
 2. DrMTR
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  562
 3. DrMTR
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  665
 4. skopje_mkd
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  667
 5. Boldozer
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  791
Вчитување...

Сподели

Вчитување...