• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
  Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

  Со почит It.mk
 • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено Продавам нови "vintage" HP iPAQ Pocket PC

Статус
Затворена за нови мислења.
 • Ја почнал/а темата
 • #1

lynx

Unstoppable
4 септември 2008
3,500
3,248
Модел: HP iPAQ hx2110 Pocket PC
Спецификација: Intel PXA270 Processor 312 MHz, 64 MB ROM, 64 MB SDRAM, TFT QVGA color with LED backlight, 64K color Resolution 240 x 320 pixels, Viewable Image Size 3.5 in, Bluetooth and Serial IR
P/N: FA296A#ABB

Функционална вредност 0, емотивна вредност 1000000.
3 парчиња на лагер, има и лиценциран Outlook, ако си проверувате редовно мејл.

Цена: 1000 денари парче.
Локација: Велес, чат-пат Скопје-центар.

IMG_5353-.jpg IMG_5360-.jpg IMG_5364-.jpg IMG_5365-.jpg
 
 • Ја почнал/а темата
 • #3

lynx

Unstoppable
4 септември 2008
3,500
3,248
Не, тоа од сликите. Адаптер, кабел, батерија.
Мислењето е автоматски споено:

Само да нема забуни немаат WiFi, проверете си точна спецификација по p/n.
 

gdamjan

Practice makes perfect
3 април 2008
2,669
1,129
Скопје
damjan.softver.org.mk
gdamjan's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 Pro 4650G / Cooler Master Hyper 212 Black
Motherboard
MSI MAG B550m Mortar Wifi
Storage
NVME: 1TB AData XPG SX8200 Pro / HDD: 2x 2TB Toshiba P300
PSU
Gigabyte G750H
RAM
G. SKILL Ripjaws V Series 2x 16GB / DDR4 3200Mhz/CL16
Video card
Vega 7 on APU
Case
Bequiet! PureBase 500
Mouse
Logitech MX Anywhere 2S
Keyboard
ThinkPad USB Keyboard With TrackPoint (sk-8855)
OS
Arch Linux
хахаа, на ваков сличен (малку постар мислам) модел имав и Linux ставено. Уште беа под Compaq името.
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,707
11,030
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Леле тргни ми ги да не ги гледам :sick: кога ќе ми текне....
 

Глупав

Gaining Experience
20 април 2008
784
483
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
хахаа, на ваков сличен (малку постар мислам) модел имав и Linux ставено. Уште беа под Compaq името.
што би можело да им е практична (tinkering) примена...


Модел: HP iPAQ hx2110 Pocket PC

Функционална вредност 0, емотивна вредност 1000000.
3 парчиња на лагер, има и лиценциран Outlook, ако си проверувате редовно мејл.

Цена: 1000 денари парче.
јас пак иам еден саат неам поима од каде ми е ама си правам сценарија
и ми има емотивна вредност не толку ама 100...
(функционална моментално погодува време двапати во денот)
сепак ни според овие пропорции не би го продавал ни за 10 000мкд...
 
 • Ја почнал/а темата
 • #8

lynx

Unstoppable
4 септември 2008
3,500
3,248
Продадено.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,984
Мислења
854,218
Членови
29,623
Најнов член
Vaporizer
На врв Дно