• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
    Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

    Со почит It.mk
  • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено Продавам нови SSD и HDD дискови

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

M.Pix

48 65 6c 69 6f 73 0a
27 јануари 2014
919
3,215
Прага
SSD

1. ADATA XPG GAMMIX S70 1TB PCIe 4.0 - 740TBW - Гаранција: 60 месеци / 15.000мкд
2. Patriot VIPER VP4100 1TB PCIe 4.0 - 1800TBW - Гаранција: 36 месеци / 15.000мкд
3. WD Black SN750 NVMe 1TB PCIe 3.0 - 600TBW - Гаранција: 60 месеци / 11.000мкд
4. Corsair Force MP600 1TB PCIe 4.0 - 1800TBW - Гаранција: 60 месеци / 15.500мкд

HDD

1. WD Purple 8TB 7200RPM 256MB Cache ( WD82PURZ) - Гаранција: 36 месеци / 21.000мкд


Дисковите се нови и неотпакувани. Ќе стигнат во Скопје на 23ти следниот викенд. Резервации во приватна порака со капар од 30%. Гаранцијата е од странство, се нафаќам на мој трошок да ги вратам во случај на дефект.

Количините се ограничени.
Можна е и нарачка на HDD/SSD по избор од било кој модел на WD.
 
Последна промена:
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,009
Мислења
854,585
Членови
29,637
Најнов член
petarS10
На врв Дно