• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Продавам нови ригови

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,401
16,344
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Продавам нови ригови, и тоа:

1) Риг со 6x Gigabyte GTX 1660 Super Windforce 2X 6GB OC = 4650 евра комад, слободен 1 риг, достапен на 18.11.2021
2) Риг со 6x Gigabyte RX5600XT Windforce 2X 6GB OC = 6000 евра комад, слободни 3 рига, достапни на 22.11.2021
3) Риг со 5x Asus RTX 3070 Dual V2 8GB OC (LHR) + 1x MSI RTX 3070 Gaming Z Trio 8GB OC (LHR) = 8000 евра комад, слободен 1 риг, достапен на 16.11.2021

Цените се фиксни,
075 437-061, Кирил
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,401
16,344
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Продадени се сите од претходна тура освен ригот под 3)

Во моментов за веднаш достапно на понуда е следно:

1) 6x Asus GTX 1660Ti EVO TUF 6GB = 4600 евра
2) 5x Asus RTX 3070 Dual V2 8GB OC (LHR) + 1x MSI RTX 3070 Gaming Z Trio 8GB OC (LHR) = 7800 евра, слободен 1 риг
3) 6x PowerColor RX6800XT RedDevil 16GB = 10000 евра, слободен 1 риг

Преостанати порачани ригови кои ќе пристигнат во наредниве 10 дена:

4) 6x Gigabyte RX5600XT Windforce 2X 6GB OC = 5900 евра комад, слободни 2 рига, достапни на 27.11.2021
5) 6x Gigabyte RTX 2060 Super 8GB = 6400 евра, слободни 2 рига, достапни на 01.12.2021
6) 6x Asrock RX6800 Challenger Pro OC 16GB = 9600 евра, слободни 3 рига, достапни на 03.12.2021

Резервација со 30% капар. Риговите се комплетно нови со комплетно нова опрема.

Цените се по риг и се фиксни,
075 437-061, Кирил
 
Последна промена:

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,401
16,344
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Продадени се сите од претходна тура. Во наредниве 5-9 дена треба да пристигнат на лагер:

1) 6x Gigabyte GTX 1660Ti Windforce 2X 6GB = 4700 евра, слободни 3 рига
2) 6x Gigabyte RTX 2060 Super Windforce 2x OC 8GB = 6600 евра, слободни 4 рига
3) 6x Gigabyte RTX 3060Ti Gaming 8GB LHR = 6900 евра, слободни 2 рига
4) 6x Asus RTX 3070 Dual V2 8GB OC LHR = 7900 евра, слободни 3 ригa
5) 6x Asus RTX 3090 ROG Strix OC 24GB = 19800 eвра, слободен 1 риг

Резервација со 10% капар. Риговите се комплетно нови со комплетно нова опрема и гаранција од 1 година (за графичките картички, плоча, процесор, рам и напојувања).

Цените се по риг и се фиксни,
075 437-061, Кирил
 
Последна промена:

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,401
16,344
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Дел од риговите се резервирани. На располагање:

1) 6x Gigabyte GTX 1660Ti Windforce 2X 6GB = 4700 евра, слободни 2 рига
2) 6x Gigabyte RTX 2060 Super Windforce 2x OC 8GB = 6600 евра, слободни 3 рига
3) 6x Gigabyte RTX 3060Ti Gaming 8GB LHR = 6900 евра, слободни 2 рига
4) 6x Asus RTX 3070 Dual V2 8GB OC LHR = 7900 евра, слободни 1 риг
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,401
16,344
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
На располагање во моментов:

1) 6x Gigabyte RTX 2060 Super Windforce 2x OC 8GB (258MH/s) = 6500 евра, слободни 2 рига
2) 8x Gigabyte RTX 3060 Gaming OC 12GB (292MH/s) = 7400 евра, слободен 1 риг
3) 6x Asus RTX 3070 Dual 8GB OC V1 non-LHR (370MH/s) = 9800 евра, слободeн 1 риг

Цените се фиксни.
075 473-061, Кирил
 
Последна промена:

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,116
Мислења
878,085
Членови
30,728
Најнов член
Mario1302
На врв Дно