• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продавам нова и стара ROG периферија и 2 x Gaming Deskmats

 • Ја почнал/а темата
 • #1

Rikimaru

Unstoppable
26 март 2016
2,394
3,659
Битола
Здраво дечки,

На продажба одат ROG механичка тастатура (Claymore Core MX Brown), ROG wireless gaming mouse (Gladius II Dual Wireless) и 2 x Deskmats.

Тастатурата е ЦЕЛОСНО НОВА и НЕОТВОРЕНА поради причина што ја активирав гаранцијата и ми пратија нова тастатура (сѐ уште има преостаната гаранција до средина Март 2022 и новава). Што значи, добивате комплетно пакување со активна гаранција. Официјален линк:


Моментално тастатурата кошта 6.800ден. во Сетек. Ја продавам за 5.500ден. (чекам да ми стигнат 8 замена оригинал исти MX Brown свичеви коишто ќе ги добиете за пола цена откако ќе ми стигнат).


Маусот, од друга страна, има знаци на употреба од страните на гумчињата. На сликите се гледа сѐ. Официјален линк:


Моментално маусот чини 4.400 ден. во Сетек. Го продавам за 2.000ден. Го добивате целосното пакување со замена на маус свичеви и сето преостанато што доаѓа.


Исто така одат на продажба 2 x XXL deskmats. Едниот е 90x40cm, другиот е 90x35cm. Поголемиот се продава за 500 ден. малку користен и целосно црн без логоа, помалиот се продава за 300 ден.

На галеријава можете да ги погледнете сите продукти:


Благодарам за вниманието,

Поздрав.
 
Последна промена:
 • Ја почнал/а темата
 • #2

Rikimaru

Unstoppable
26 март 2016
2,394
3,659
Битола
2xDeskmats резервирани. Остануваат нова тастатура и користен маус.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #3

Rikimaru

Unstoppable
26 март 2016
2,394
3,659
Битола
Во меѓувреме стигнаа и 8 оригинал заменски свичеви коишто можете да ги искористите во случај АКО ви се расипи свич на новава тастатура. Свичевите одат гратис.

Цената вкупна 5500ден. за тастатурата и 1800ден. за маусот.

20210712_170833.jpg
 
 • Ја почнал/а темата
 • #5

Rikimaru

Unstoppable
26 март 2016
2,394
3,659
Битола
Останата само тастатурата на продажба. ТОТАЛНО НОВА И НЕОТВОРЕНА. 1500 ден. поефтина од Сетек. Плус доаѓа со резерва 8 свичеви оригинални. Преостаната гаранција до Март 2022.

Цена: 5300 ден.
 
Последна промена:
 • Ја почнал/а темата
 • #7

Rikimaru

Unstoppable
26 март 2016
2,394
3,659
Битола
Bump.

Цена: 5000 ден.

Поефтина за 1800 ден. од онаа во Сетек. Нова, неотворена и со важечка гаранција. Плус замена 8 оригинал свичеви гратис.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #8

Rikimaru

Unstoppable
26 март 2016
2,394
3,659
Битола
Bump

Цена: 4800 ден. --- поефтинта за 2000 денари од таа во Сетек а сепак нова и со гаранција.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #11

Rikimaru

Unstoppable
26 март 2016
2,394
3,659
Битола
Bump.

Нова цена: 4400 ден. Во пакетот доаѓа нова неотворена тастатура и замена 8 оригинал свичеви.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #13

Rikimaru

Unstoppable
26 март 2016
2,394
3,659
Битола
Нова цена: 4100 ден.

Поефтина за 2700 ден. од таа во Сетек.
Неотворена и под гаранција.
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,295
16,233
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
2529 денари е поефтина :)

tasta.jpg

резервирај ја
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,518
Мислења
858,347
Членови
29,929
Најнов член
Jov4e
На врв Дно