1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено Продавам нов Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Global

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од DrMTR, 26 Јули 2018.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,272
  6,401
  27 Март 2014
  Како што гласи насловот, продавам нов неотпакуван во целофан Xiaomi Redmi Note 5 4GB RAM /64GB ROM Global верзија со европски полнач и со Бенд 20 ! Телефонот е земен како компензација и нема гаранција ! Боја црна. Телефонов моментално е најдоброто што може да се земе во тој ценовен ранг. Заинтересирани ПП.

  Цена: 13.000 денари !
   
  На Fatal1ty_ и Tegla им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  Astro

  Astro
  Guru

  6,174
  8,563
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Што има врска што е на компензација, гаранција треба да си има.
   
  На artweb, DonFrozex, kolesk и уште 5 други им се допаѓа ова.
 3. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,272
  6,401
  27 Март 2014
  Ете нема, таков ми го дадоа.
   
 4. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,272
  6,401
  27 Март 2014
  Некоја слика. :)
   

  Прикачени датотеки:

  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 5. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,272
  6,401
  27 Март 2014
  Да надополнам, бидејки имам испуштено. Не прифаќам замени !
   
 6. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,272
  6,401
  27 Март 2014
  12.500 ден за брза продажба !
   
 7. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,272
  6,401
  27 Март 2014
  Ке за замолам без глупи понуди во Инбокс ! Благодарам !

  До утре сум во земјава. Потоа неколку дена надвор од неа. Затоа кој е заинтересиран, нека ме контактира денеска најкасно за утре да се испорача телефончето.
   
  На Astro му/ѝ се допаѓа ова.
 8. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,272
  6,401
  27 Март 2014
  Актуелно !

  12.500 !
   
 9. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,272
  6,401
  27 Март 2014
  Петочна обнова 12500 !
   
 10. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,272
  6,401
  27 Март 2014
  Веќе го резервираа. Ти чекај да го купиш за 10500 нареден пат! Не е работата далијас трпам критики или не, работата е што пробуваш да ме убедиш во нешто што не е така. Затоа одам со малку повисок тон, за да разбереш дека доста добро знам како одат работиве, и знам да одредам фер цена, затоа што имам досега продадено над 15 работи на форумов. Така да , како што кажав кулирај, појдидо сет и купи си со 5% попуст и ке ти излезе таман 10.500 колку што бараш ти да излезе. ;)

  п.с: ПРОДАДЕНО. Може клуч.

  @Avid мало сутра на твоето. ;)
   
  Последна промена: 3 Август 2018
  Војвода, Tomekk, angel485mk и на уште 1 им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. spiritBreaker
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  469
 2. Martinovski
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  947
Вчитување...
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...