• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено Продавам НОВ Lenovo ThinkPad Mobile workstation P1 Gen 2

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Asterix

Gaining Experience
18 јули 2011
361
238
Лаптопот е Нов не отпакуван. Купен е од Германија со 3 години интернационална гаранција. Ќе стигне во Скопје во вторник-среда. Изваден е од картонската кутија за да се избегде царина итн... но не е откауван од заштитна фолија (види фото)

Лаптопот е со следните спецификации:

processor
9th Generation Intel® Core ™ i7-9850H with vPro ™ (2.60 GHz, up to 4.60 GHz with Turbo Boost, 6 cores, 12 threads, 12 MB cache)
operating system
Windows 10 Pro (64 bit)
Display type
15.6 "FHD (1920x1080) IPS 500nits glare protection, 72% NTSC gamut, Dolby Vision, HDR
Main memory
16 GB SO-DIMM DDR4 2666MHz Non-ECC (докупено + 16ГБ рам меморија, не е вградена во системот затоа што е нов не отпакуван)
Mass storage

512 GB M.2 2280 SSD
warranty
3 years depot or carry-in
power adapter
135W
graphic
NVIDIA® Quadro® T2000 Max-Q 4GB GDDR5
battery pack
4 cells, 80 Wh, 13.8 hours
camera
Infrared and 720p HD camera with Lenovo ThinkShutter
Fingerprint reader
Yes
keyboard
Backlit, German
WIRELESS INTERNET ACCESS
Intel Wi-Fi 6 AX200 (2x2 AX) & Bluetooth® 5.1Со него дополнително доаѓа торба и 16ГБ оригинална рам меморија

Цена: 1500 евра
 

Атачменти

  • 631.2 KB Прегледи: 200
  • 607.8 KB Прегледи: 198
  • 535.6 KB Прегледи: 195
  • 569.3 KB Прегледи: 188
Последна промена:
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,577
Мислења
823,835
Членови
28,079
Најнов член
ivannalex
На врв Дно