• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено Продавам нов Galaxy Watch Active2 (44mm)

Статус
Затворена за нови мислења.
 • Ја почнал/а темата
 • #1

Ragnar

Practice makes perfect
9 декември 2015
1,365
1,494
Macedonia
Ragnar's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3 2200G
Storage
Samsung 850 EVO 500 GB SSD
RAM
8 GB
Monitor
DELL S2419H
OS
Windows 10 Pro
Се продава нов неотпакуван Galaxy Watch Active2 (44mm), Aqua Black земен од Телеком. Без карго молам, јас сум во Скопје.
Цена 14.500 денари.
 

Атачменти

 • Ја почнал/а темата
 • #2

Ragnar

Practice makes perfect
9 декември 2015
1,365
1,494
Macedonia
Ragnar's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3 2200G
Storage
Samsung 850 EVO 500 GB SSD
RAM
8 GB
Monitor
DELL S2419H
OS
Windows 10 Pro
Bump
 

Атачменти

 • Ја почнал/а темата
 • #3

Ragnar

Practice makes perfect
9 декември 2015
1,365
1,494
Macedonia
Ragnar's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3 2200G
Storage
Samsung 850 EVO 500 GB SSD
RAM
8 GB
Monitor
DELL S2419H
OS
Windows 10 Pro
14.000.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #4

Ragnar

Practice makes perfect
9 декември 2015
1,365
1,494
Macedonia
Ragnar's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3 2200G
Storage
Samsung 850 EVO 500 GB SSD
RAM
8 GB
Monitor
DELL S2419H
OS
Windows 10 Pro
Bump bump
 
 • Ја почнал/а темата
 • #5

Ragnar

Practice makes perfect
9 декември 2015
1,365
1,494
Macedonia
Ragnar's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3 2200G
Storage
Samsung 850 EVO 500 GB SSD
RAM
8 GB
Monitor
DELL S2419H
OS
Windows 10 Pro
Ексклузивно. Турбо мега ултра попуст. Овој неверојатен умен часовник за само 13.500. Последна цена.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #6

Ragnar

Practice makes perfect
9 декември 2015
1,365
1,494
Macedonia
Ragnar's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3 2200G
Storage
Samsung 850 EVO 500 GB SSD
RAM
8 GB
Monitor
DELL S2419H
OS
Windows 10 Pro
Зошто лутење? Цената ја формирав откако ги прегледав сите наши продавници. Најниско беше во Сетек - 15000 денари. Ако во меѓувреме има некои промени па да не сум видел.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #7

Ragnar

Practice makes perfect
9 декември 2015
1,365
1,494
Macedonia
Ragnar's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3 2200G
Storage
Samsung 850 EVO 500 GB SSD
RAM
8 GB
Monitor
DELL S2419H
OS
Windows 10 Pro
Сега ми укажаа дека по мобиларите (не сум ги проверил претходно) биле поевтини. Ќе пишам подоцна за цената во тој случај.
 

SaleSk

Arzt
20 април 2007
4,621
5,206
Цената на саатот кој го нудиш оди од 8000 до 10000 по огласниците.
Веќе не постој некој кој не знае дека овие часовници ги даваа гратис со купен телефон.
Ти можеш слободно да му бараш 14К, никој не ти брани, но ако сакаш да го продадеш, формирај цена во рамки на предложениот опсег од првата реченица.
Со среќа продажбата.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #9

Ragnar

Practice makes perfect
9 декември 2015
1,365
1,494
Macedonia
Ragnar's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3 2200G
Storage
Samsung 850 EVO 500 GB SSD
RAM
8 GB
Monitor
DELL S2419H
OS
Windows 10 Pro
Цената на саатот кој го нудиш оди од 8000 до 10000 по огласниците.
Веќе не постој некој кој не знае дека овие часовници ги даваа гратис со купен телефон.
Ти можеш слободно да му бараш 14К, никој не ти брани, но ако сакаш да го продадеш, формирај цена во рамки на предложениот опсег од првата реченица.
Со среќа продажбата.
Сега отворив на Пазар3 најевтин е 11.000 денари иако кутијата има друга боја отколку оваа што ја имам јас не знам зошто. Во Mobelix 12.900 (таму не знам дали даваат кутија). А за тоа дека сите знаеле дека се поклон јас не сум криел, напротив напишав во темата за Самсунг неколку пати. Не знам зошто тоа би играло клучна улога или можеби и јас треба да го подарам на некого.
Нема врска, го повлекувам од продажба.
 

SaleSk

Arzt
20 април 2007
4,621
5,206
Па можеш и да го подариш на некого. Не е тоа проблем. Јас само ти дадов корисен совет, никој не ти брани да го продаваш по цена за која мислиш дека е соодветна.
Доколку сакаш темата повторно да ти биде активна, контактирај ја администрацијата.
На твое барање темата ке биде заклучена :)
Поздрав
 

SaleSk

Arzt
20 април 2007
4,621
5,206
По барање на авторот темата повторно актуелна и отклучена.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
 • Ја почнал/а темата
 • #12

Ragnar

Practice makes perfect
9 декември 2015
1,365
1,494
Macedonia
Ragnar's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3 2200G
Storage
Samsung 850 EVO 500 GB SSD
RAM
8 GB
Monitor
DELL S2419H
OS
Windows 10 Pro
10.000 денари. Се уште нов и неотворен :)
 
 • Ја почнал/а темата
 • #13

Ragnar

Practice makes perfect
9 декември 2015
1,365
1,494
Macedonia
Ragnar's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3 2200G
Storage
Samsung 850 EVO 500 GB SSD
RAM
8 GB
Monitor
DELL S2419H
OS
Windows 10 Pro
9.000 денари.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #14

Ragnar

Practice makes perfect
9 декември 2015
1,365
1,494
Macedonia
Ragnar's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3 2200G
Storage
Samsung 850 EVO 500 GB SSD
RAM
8 GB
Monitor
DELL S2419H
OS
Windows 10 Pro
 • Ја почнал/а темата
 • #15

Ragnar

Practice makes perfect
9 декември 2015
1,365
1,494
Macedonia
Ragnar's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3 2200G
Storage
Samsung 850 EVO 500 GB SSD
RAM
8 GB
Monitor
DELL S2419H
OS
Windows 10 Pro
Сериозно треба да се укинат други реакции освен лајк на огласиве. Секакви луѓе има.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #16

Ragnar

Practice makes perfect
9 декември 2015
1,365
1,494
Macedonia
Ragnar's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3 2200G
Storage
Samsung 850 EVO 500 GB SSD
RAM
8 GB
Monitor
DELL S2419H
OS
Windows 10 Pro
Bump
 
 • Ја почнал/а темата
 • #17

Ragnar

Practice makes perfect
9 декември 2015
1,365
1,494
Macedonia
Ragnar's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3 2200G
Storage
Samsung 850 EVO 500 GB SSD
RAM
8 GB
Monitor
DELL S2419H
OS
Windows 10 Pro
8.500 македонски денари
 
 • Ја почнал/а темата
 • #18

Ragnar

Practice makes perfect
9 декември 2015
1,365
1,494
Macedonia
Ragnar's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3 2200G
Storage
Samsung 850 EVO 500 GB SSD
RAM
8 GB
Monitor
DELL S2419H
OS
Windows 10 Pro
Bump
 
 • Ја почнал/а темата
 • #19

Ragnar

Practice makes perfect
9 декември 2015
1,365
1,494
Macedonia
Ragnar's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3 2200G
Storage
Samsung 850 EVO 500 GB SSD
RAM
8 GB
Monitor
DELL S2419H
OS
Windows 10 Pro
8.500 денари. Сè уште неотпакуван, чичка нов.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #20

Ragnar

Practice makes perfect
9 декември 2015
1,365
1,494
Macedonia
Ragnar's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3 2200G
Storage
Samsung 850 EVO 500 GB SSD
RAM
8 GB
Monitor
DELL S2419H
OS
Windows 10 Pro
Бумп
 
 • Ја почнал/а темата
 • #21

Ragnar

Practice makes perfect
9 декември 2015
1,365
1,494
Macedonia
Ragnar's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3 2200G
Storage
Samsung 850 EVO 500 GB SSD
RAM
8 GB
Monitor
DELL S2419H
OS
Windows 10 Pro
Bump
 
 • Ја почнал/а темата
 • #22

Ragnar

Practice makes perfect
9 декември 2015
1,365
1,494
Macedonia
Ragnar's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3 2200G
Storage
Samsung 850 EVO 500 GB SSD
RAM
8 GB
Monitor
DELL S2419H
OS
Windows 10 Pro
Бамп
 
 • Ја почнал/а темата
 • #23

Ragnar

Practice makes perfect
9 декември 2015
1,365
1,494
Macedonia
Ragnar's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3 2200G
Storage
Samsung 850 EVO 500 GB SSD
RAM
8 GB
Monitor
DELL S2419H
OS
Windows 10 Pro
Bump
 
 • Ја почнал/а темата
 • #24

Ragnar

Practice makes perfect
9 декември 2015
1,365
1,494
Macedonia
Ragnar's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3 2200G
Storage
Samsung 850 EVO 500 GB SSD
RAM
8 GB
Monitor
DELL S2419H
OS
Windows 10 Pro
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,055
Мислења
861,101
Членови
29,913
Најнов член
Jinzoo
На врв Дно