1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено Продавам Nexus 5 и Xiaomi Mi 4C

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од masterwu, 19 Јануари 2020.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. masterwu

  masterwu
  Gaining Experience

  556
  404
  11 Февруари 2016
  Машко
  Nexus 5 доаѓа во оригиналната кутија без полнач и кабел. Телефонот е амерички модел, 4г кај нас не работи. 2гб/16гб модел. Батеријата е оригиналната, така да не држи многу долг chargе... Цена 1800 денари

  Mi 4C доаѓа во оригинална кутија со оригинален полнач и кабел. 2/16гб модел. Ослабена батерија, препорачувам да се смени. Земав јас една од Грција преку eBay, но испадна фалична па ја вратив оригиналната. На телефонот инсталиран е последниот стабилен ЕУ ром со МИУИ 10, Андроид 7. Цена 1800 денари.

  Слики тука: Nexus / Mi4C
   
 2. masterwu

  masterwu
  Gaining Experience

  556
  404
  11 Февруари 2016
  Машко
 3. masterwu

  masterwu
  Gaining Experience

  556
  404
  11 Февруари 2016
  Машко
  Nexus 5 продаден надвор од форум.

  Ми 4С нова цена, 1700 денари.
   
 4. masterwu

  masterwu
  Gaining Experience

  556
  404
  11 Февруари 2016
  Машко
 5. masterwu

  masterwu
  Gaining Experience

  556
  404
  11 Февруари 2016
  Машко
 6. masterwu

  masterwu
  Gaining Experience

  556
  404
  11 Февруари 2016
  Машко
Слични теми
 1. aleksuperior
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  1,081
 2. Pinceta
  Одговори:
  29
  Прегледи:
  2,328
 3. DonFrozex
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  3,253
 4. SpiritBond
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,060
 5. Pinceta
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  698
Вчитување...
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...