Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Продавам неколку single board computer (Raspberry Pi 4, Orange Pi PC2 & La Frite)

тотето

On your way to fame
4 октомври 2011
694
673
Битола/Скопје
тотето додаде нов оглас:

Продавам неколку single board computer (Raspberry Pi 4, Orange Pi PC2 & La Frite) - 5.200 ден.

Така ми седат по фиоки, одат за продажба

1. Raspberry PI 4 2GB RAM. Пластично куќиште со вентилаторче. 64GB Sandisk Extreme Pro MicroSD. Адаптер за напојување. Цена: 4500МКД
Повеќе инфо: https://www.raspberrypi.com/products/raspberry-pi-4-model-b/

2. Orange PI PC2 1GB RAM. Пластично куќиште. Цена: 1000МКД
Повеќе инфо: Orange Pi PC2 - Orangepi

3. Libre...

Видете го целиот оглас...
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
47.130
Мислења
975.218
Членови
35.437
Најнов член
fensa08
На врв Дно