1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено Продавам MSI RX570 Gaming 4GB

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од toshex, 25 Јануари 2020.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,303
  4,517
  18 Септември 2013
  Машко
  Картата е купена пред точно година дена од член на форумот (@Вајкинг) кој ја има купено од @Pane24. Картата е бидена копана, ама е зачувана максимално и има сменето нови оригинални вентилатори пред да заврши кај мене.

  Кај мене е користена дали преку сила 50 саати за играње. Ја продавам бидејќи ко што гледате во година дена уопште ја немам искористено.

  Графичката доаѓа без кутија, и комплетно и целосно чиста и зачувана. Слики ќе ставам дополнително (или на барање).

  Цена 4000 денари фиксно.
  Достава во Скопје бесплатно. Не праќам по карго бидејќи немам кутија за графичката.
   
  DaVoRkNe, Garfield' и на Tenny им се допаѓа ова.
 2. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,303
  4,517
  18 Септември 2013
  Машко
  Фото сесија:

  20200125_191230.jpg 20200125_191143.jpg 20200125_191246.jpg 20200125_191254.jpg 20200125_191211.jpg 20200125_191312.jpg

  За напојување на картата потребен ви е 1 (еден) x 8 Pin PCI-E конектор, и потребно е да имате напојување од околу или над реални 450W (зависно од останатиот дел од вашиот систем, јас ја возев нa SFF 450W Silverstone напојување во Haswell based MiniITX систем со core i5 4670, едно SSD и 2 тврди дискови).
   
 3. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,303
  4,517
  18 Септември 2013
  Машко
  ГРАФИЧКАТА Е РЕЗЕРВИРАНА

  Инаку ја ставив на компјутер за да направам скринови од GPU-Z и HEAVEN бенчмарк па еве и овде да ги споделам сликите.

  DEVICE MANAGER:
  570_dm.png

  GPU-Z Sensors - IDLE:
  570_idle.png

  GPU-Z Info Tab:
  570_cpuz1.png

  GPU-Z Sensors - LOAD & Heaven Benchmark Results:
  570_cpuz2_heavenbm.png
   
 4. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,303
  4,517
  18 Септември 2013
  Машко
 5. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,303
  4,517
  18 Септември 2013
  Машко
  3500 денари (@Pane24 диктира цени на пазарот).
   
  На zlate_mkd му/ѝ се допаѓа ова.
 6. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,303
  4,517
  18 Септември 2013
  Машко
  Дечки во обид да бидам фер правам уште еден последен обид да го контактирам преку пинг членот @VlatX кој ја резервираше за денес графичката. Членот имаше мој број, требаше да се јави да ја подигне но не се.

  Разбирам дека може му излегло нешто, но цел ден имаше и неколку пати се обидов да го контактирам за да добие шанса да презакаже можда или да откаже.

  Во меѓувреме членот @stranger777 кој е следен на ред во листата кои ме контактирале е нетрпелив и не сакам да бидам нефер ни кон едниот ни другиот.

  Доколку членот @VlatX не пише до крајот на вечерва следно ќе преговарам со членот @stranger777

  Искрено многу драми во последно време со огласиве, многу предомислувања... али е што е. Пишувам во надеж дека малку повеќе ќе се почитува етикета во иднина, јас правам најдобро што можам да запазам предност но и да дадам шанса на сите, и се тоа да биде фер.
   
  На DaVoRkNe, HardCorec, Mario.Bog и уште 5 други им се допаѓа ова.
 7. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,303
  4,517
  18 Септември 2013
  Машко
  Продадено на @stranger777 може клуч.
   
  Goran27, TheMarshal, HardCorec и на уште 1 им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. gOJDO
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  504
 2. gOJDO
  Одговори:
  22
  Прегледи:
  1,622
 3. Pane24
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  921
 4. architect
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  1,183
 5. -Ata-
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  977
Вчитување...
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...