1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено Prodavam Msi Gaming X rx570 4gb

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Pane24, 10 Јануари 2019.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  3,937
  2,909
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Se prodava karta gorenavedenata.
  Vo dobra sostojba i so dobri kuleri. So smeneta termopasta na graficko jadro.Imaat dobro ladenje i tivki kuleri isto i rgb svetlo.
  Koristena e za mining.
  Cena 6000 denari.
  15471492180714312516551345586356.jpg
  Dokolku ima zainteresiranost za povekje karti od ovie imam uste 4 parcinja.
   
 2. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  3,937
  2,909
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Toptan za 3 graficki cenata e 15.000 denari.
  Na ednata klapa perkata.
  Drugite dve se so dobri perki .
  Cenata e fiksna za 3 karti.
  Zasebno po 5500 denari za tie so zdravi perki a za drugata 5000 denari.
  Da napomenam : Grafickite pred da gi zemete ke gi provereme na lice mesto i optereteme na furmark ili bilo koja programa po vas izbor.
  Sekoja modifikacija na bios kaj vas doma ili eksperimenti vrz kartata e na vasa odgovornost.
  15474735435514971576718523023920.jpg
  P.S PixelPatcher e zadolzitelen , nemojte da mislete bez nego deka e falicna kartata :D
   
  Последна промена: 14 Јануари 2019
  На Mario.Bog и StefAngel им се допаѓа ова.
 3. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  3,937
  2,909
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Ide edna za 5000 denari odnosno so zdravi kuleri. Taa so rasklapan kuler ja povlekuvam od prodazba , ke ide na kopanje. Ponudata vaze 48 casa dodeka ne se prodadat dvete grafiki. Dokolku ne se prodadat po istekot na tie 48 casa ke se povlecat od prodazba.
   
  На dastaner и Mario.Bog им се допаѓа ова.
 4. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  3,937
  2,909
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Горенаведените карти се распродадени денес. Моментално имам уште од нив али ги користам за мајнинг.
  Кога ке се решам за продажба ке објавам на оваа тема.
  Ке остане активна сеа за сеа.
   
 5. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  3,937
  2,909
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Додавам уште 3 карти од овие . 2 се со здрави кулери за нив цената е 5000 денари , 3тата е 4000 денари со расклапани кулери.
   
 6. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  3,937
  2,909
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Останати се уште две карти со здрави кулери.
   
Слични теми
 1. BESKO
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  388
 2. Mao
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  2,450
 3. Pane24

  Продадено Prodavam MSI 570 gaming X

  Одговори:
  9
  Прегледи:
  950
 4. gOJDO
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  429
 5. gOJDO
  Одговори:
  22
  Прегледи:
  1,485
Вчитување...
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...