1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продавам мобилен 14к-23к со фамилијарен буџет Телеком

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Avid, 14 Септември 2019.

 1. Avid

  Avid
  Guru

  4,622
  6,972
  21 Јануари 2009
  Ќе правам нов договор со Телеком и имам 14к фамилијарен буџет.
  Знаеме дека мобилните од Телеком се 2-3-4к поскапи отколку од мобилара.
  Јас телефонот ќе го продадам со ~10% попуст од цената во мобилара.
  Пример Samsung A70 e 23к во Телеком, а во Ледиком 19.7к.
  Овој уред јас би ви го продал за 18к.
  Разгледајте на Телеком што има, ако нешто сакате, пишете пп или у темава.
  Евентуално би можел и друг уред да се купи у тој ценовен ранг, да не биде телефoн ама ептен треба да сте ми сигурни да не ме појебете. Пошо мобилниов и да ме појебете ќе му најдам искористеност :D
   
  На Speedster, cipiripi, TylerMkD и уште 2 други им се допаѓа ова.
 2. Avid

  Avid
  Guru

  4,622
  6,972
  21 Јануари 2009
  Резервирано ден-два
   
  На Alucard му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Avid

  Avid
  Guru

  4,622
  6,972
  21 Јануари 2009
  Продадено
   
  На Alucard и Oktar им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...