1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продавам многу стар PC хардвер

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од DarthJe5us, 25 Февруари 2018.

Тагови:
 1. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,529
  1,183
  2 Јануари 2012
  Intel Pentium Dual-Core E2200 2.20 GHz 800 MHz 1 MB Socket 775 300 ден.
  Intel® Pentium® 4 Processor 1.80 GHz, 256K Cache, 400 MHz FSB 300 ден.
  Intel® Pentium® 4 Processor 2.80 GHz, 512K Cache, 533 MHz FSB 300 ден.

  MSI MS-7336 (Ver:1.0) 500 ден.
  Intel® Pentium® D Processor 830 300 ден.

  MSI MS-7336 (Ver:1.0) 500 ден.
  Intel® Pentium® D Processor 830 300 ден.

  Seagate Barracuda 7200.10 (80GB, SATA-300, 8MB Buffer) 500 ден.

  Деловите се исправни и цениве се оформени од ибеј(на пола од ибеј се). Знам дека се прастари ама оставени ми се да ги продавам.
   
 2. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,605
  13,857
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  нешто погрешно глеаш на ибеј
   
  На igor_igor му/ѝ се допаѓа ова.
 3. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,467
  3,828
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Тамам си е ценава за плочите.
   
 4. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,605
  13,857
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  за без шипинг од Австралија
   
 5. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,529
  1,183
  2 Јануари 2012
  Не сфаќам, да ги качам ли треба?
   
  На Draynor му/ѝ се допаѓа ова.
 6. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,378
  3,088
  4 Септември 2008
  Првиот процесор 200 денари, вториот и третиот или поклон или канта, матичните комплет со процесорите ако ги склопиш и така да ги дадеш, дискот 400 денари.
   
 7. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,605
  13,857
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  ако можеш комбо плоча процесор и рам 4гб понуди за полесно да ги продадеш
   
 8. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,529
  1,183
  2 Јануари 2012
  Ќе проверам да не имам и некој рам низ дома.
  Една матична и процесор дадени.
   
 9. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,529
  1,183
  2 Јануари 2012
  Intel Pentium Dual-Core E2200 2.20 GHz 800 MHz 1 MB Socket 775 300 ден.
  Intel® Pentium® 4 Processor 1.80 GHz, 256K Cache, 400 MHz FSB 300 ден.
  Intel® Pentium® 4 Processor 2.80 GHz, 512K Cache, 533 MHz FSB 300 ден.

  MSI MS-7336 (Ver:1.0) 500 ден.
  Intel® Pentium® D Processor 830 300 ден.


  MSI MS-7336 (Ver:1.0) 500 ден.
  Intel® Pentium® D Processor 830 300 ден.


  Seagate Barracuda 7200.10 (80GB, SATA-300, 8MB Buffer) 500 ден.

  Деловите се исправни и цениве се оформени од ибеј(на пола од ибеј се). Знам дека се прастари ама оставени ми се да ги продавам.

  Исто така додавам уште еден процесор Celeron 1155 G1620 500 ден.
  Првите процесори може и сите 3 за 600 ден :)
   
 10. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,529
  1,183
  2 Јануари 2012
 11. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,529
  1,183
  2 Јануари 2012
 12. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,529
  1,183
  2 Јануари 2012
 13. damil

  damil
  On your way to fame

  734
  732
  2 Јануари 2015
  Машко
  Некоја најефтина комбинација, матична и процесор или само матична ако имаш?

  Ако има и некој друг нека пише, за куцача машина ми треба една за добротворни цели.
   
 14. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,529
  1,183
  2 Јануари 2012
  Немам матични :/
   

Сподели

Вчитување...