1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продавам Mining rig со 6x RX470 MSI 4gb

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Skorp, 24 oктомври 2018.

 1. Skorp

  Skorp
  Gaining Experience

  310
  240
  25 Август 2016
  Машко
  Продавам Mining Rig со 6 картици, 3 напојувања x 500w за максимална стабилност и SSD 120GB. Графичките се RX 470 MSI Gaming edition 4gb. Машината е работена 6 месеци во оптимални услови и температури. Спремна е и оптимизирана за копање, на Ethereum вади 171 mh/s.

  Цена: 2000 евра
  Број за контакт: 071-735-555
   

  Прикачени датотеки:

  На Zabegann и DragceSu им се допаѓа ова.
 2. Skorp

  Skorp
  Gaining Experience

  310
  240
  25 Август 2016
  Машко
 3. Skorp

  Skorp
  Gaining Experience

  310
  240
  25 Август 2016
  Машко
 4. Skorp

  Skorp
  Gaining Experience

  310
  240
  25 Август 2016
  Машко
 5. Skorp

  Skorp
  Gaining Experience

  310
  240
  25 Август 2016
  Машко
  Може и замена за 2x 1080 nvidia ili 3x 1070
   
 6. Skorp

  Skorp
  Gaining Experience

  310
  240
  25 Август 2016
  Машко
  1000 eur може плаќање и во крипто.
   
 7. Skorp

  Skorp
  Gaining Experience

  310
  240
  25 Август 2016
  Машко
  Antec 3x 500w се напојувањата.
   
 8. Skorp

  Skorp
  Gaining Experience

  310
  240
  25 Август 2016
  Машко
 9. Skorp

  Skorp
  Gaining Experience

  310
  240
  25 Август 2016
  Машко
 10. Skorp

  Skorp
  Gaining Experience

  310
  240
  25 Август 2016
  Машко
Слични теми
 1. mdeni
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,150
 2. mdeni
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  661
 3. StefAngel
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  1,494
 4. Skorp
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  552
 5. Pane24
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  763
Вчитување...

Сподели

Вчитување...