• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
  Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

  Со почит It.mk
 • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено Продавам midrange ПЦ

Статус
Затворена за нови мислења.
 • Ја почнал/а темата
 • #1

Trtka

Gaining Experience
11 април 2018
194
208
Case - HAF 922
MB - Gigabyte Z87P-D3
CPU - I7 4770
CPU COOLER - CM Hyper 412S
HDD1 - SAMSUNG 850 evo 120gb - запишани 29TB
HDD2 - SAMSUNG 850 evo 240gb - запишани 4TB
HDD3 - KINGSTON SA400 240gb - запишани помалце од 1TB
HDD4 - WDC 1TB
GPU - NVIDIA ASUS STRIX 970 4GB
RAM - 2x4 Kingston KHX1866C10D3/4G(fury black) + 2x4 Kingston KHX1600C9D3/4GX (fury blue)
PSU - CM lite 750
Win7pro оригинално CD + лепенката со серискиот

Цена 30.000
Мендо - 070 - 366- 463
 
 • Ја почнал/а темата
 • #2

Trtka

Gaining Experience
11 април 2018
194
208
Графичката, fury blue рамот и кингстонот ссд резервирани.
Останатото оди за 20.000.

Case - HAF 922
MB - Gigabyte Z87P-D3
CPU - I7 4770
CPU COOLER - CM Hyper 412S
HDD1 - SAMSUNG 850 evo 120gb - запишани 29TB
HDD2 - SAMSUNG 850 evo 240gb - запишани 4TB
HDD4 - WDC 1TB
RAM - 2x4 Kingston KHX1866C10D3/4G(fury black)
PSU - CM lite 750
Win7pro оригинално CD + лепенката со серискиот
 
 • Ја почнал/а темата
 • #3

Trtka

Gaining Experience
11 април 2018
194
208
Оди само цел во пакет:
Case - HAF 922
MB - Gigabyte Z87P-D3
CPU - I7 4770
CPU COOLER - CM Hyper 412S
HDD1 - SAMSUNG 850 evo 120gb - запишани 29TB
HDD2 - KINGSTON SA400 240gb - запишани помалце од 1TB
HDD3 - WDC 1TB
GPU - NVIDIA ASUS STRIX 970 4GB
RAM - 2x4 Kingston KHX1866C10D3/4G(fury black) + 2x4 Kingston KHX1600C9D3/4GX (fury blue)
PSU - CM lite 750
Win7pro оригинално CD + лепенката со серискиот

Цена 26.000
Мендо - 070 - 366- 463
 
 • Ја почнал/а темата
 • #9

Trtka

Gaining Experience
11 април 2018
194
208
Се трга од продажба, може лок.
 
 • Тажно
Реакции: Avid
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,741
Мислења
856,518
Членови
29,744
Најнов член
itisoktodance
На врв Дно