• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проценка Продавам Mid-range Gaming PC

  • Ја почнал/а темата
  • #1

SpiritBond

On your way to fame
21 август 2015
342
753
Aerodrom
Поради заминување во странство го продавам пц-то од потпис.Јас си имам некои цени за деловиве замислено, но прво би ве замолил за проценка на деловиве за да одлучам дали вреди да се дава. Има можност да се земат делови одделно. Може и понуди (само не замени/замени+доплата) во пп.

CPU: AMD Ryzen™ 5 2600 Processor купен од Нексио, гаранција завршува сега на 30.12
CPU Cooler: GAMMAXX L240 DEEPCOOL купен од Анхоч, гаранција до 15.01.2020
MB: MSI B450M Gaming Plus купена од Анхоч со гаранција до 04.01.2022
RAM: 2x8GB Gskill Trident Z RGB F4-2933C16D-16GTZRX For AMD Ryzen од Нексио со гаранција до 9.12.2023
GPU: ROG STRIX-GTX1060-O6G-GAMING од Сетек со помината гаранција од Септември оваа година
SSD: Samsung 860 EVO 500GB , купен од форум (4TB запишани), со гаранција од Нексио до 20.12.2021
HDD: Toshiba 1TB 7200rpm, без никакви лоши сектори, 100% исправен ( не знам точен модел, треба да го извадам од пц-то )
PSU: Deepcool 500W Semi-modular (исто треба да проверам кој модел точно), без гаранција
Case:
H400i | NZXT купен од Нексио, со гаранција до 24.12.2020
+PSU Extensions Cables 2x8pin и 1x24pin (слика во attachment)
Сите делови доаѓаат со своите кутии освен HDD и PSU.
 

Атачменти

  • 510 KB Прегледи: 214
Последна промена:

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,641
Мислења
829,382
Членови
28,644
Најнов член
Soci#
На врв Дно